
Verné/ presné farby- fotenie
Dobrý večer, mam taký menší dotaz.. Zajtra plánujem fotiť moje oblečenie na bielom pozadí respektíve bielej stene.. Rozhodla som sa že pre lepšie vyzerajúce fotky by bolo dobre si scénu nasvietiť svetlom.. moja otázka teda znie že koľko kelvinov by mala mať žiarovka aby neovplyvnila farby oblečenia..
S takýmto prípadom som strávil vela času ,robil som možné a aj skoro nemožné a musí povedať (napísať),že "Karel" má velkú pravdu.
Na každom monitore a z každej tlačiarne budete mať iný výstup.
A ak sa vám podarí na vašom monitore a tlačiarni to že fotografovaný predmet bude rovnaký s výstupom na monitore a výstup z tlačiarni bude zhodný s originálom ,teda s fotografovaným predmetom tak klobúk dole.
Velký súhlas aj s "czcharlie".
main gáát, zase si s obdivom kukal po vzorkovníku RAL na monitore z dielne fotografických expertov pracujúc s digitálmi.
Žiaden digitálny obraz, ani jeho reprodukcia, nezobrazí verný obraz skutočných farieb viditeľného spektra. Samý klam, ilúzia.
Je to obdobné ošálenie, ako pri 24 snímkov za sec. v nedokonalej zotrvačnosti nervovej sústavy ľudského mozgu v prípadne sľušných, poctivých, pracovitých VŠ vzdeľaných občanov.
Aj z ČB obrazca sa dá výludiť v nasprosatsnej ľudskej mysle farebný "konzument", farebý obrazec. (čo sa babe zachcelo, to sa babe prisnilo).
Práve preto sa na rozdiel od zvierat, cicavcov, psov (ktorí neriešia fantasmagórie), zobrazujú ľudstvu kadejakí mimoni, emzáci, duchovia v ich rozšafných, zdegenerovaných zrakov či retardovaných mysliach. Nič nadpozemské, ani mimoni neexistujú.
"nuda" to priklincoval.
Jako obvykle...