Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Místnost pro bojler umístěný na půdě

Zdravím,
budu dávat nový bojler, ale vzhledem k nedostatku místa bych ho chtěl dát na půdu. Bude pod šikminou, kde je max výška 170 cm. Jak byste místnost udělali? Na zem OSB, a stěny ze sádrokartonu? Např. síla 150mm s izolací? Jaký vstup, když se tam nevlezou dveře?
Díky

Předmět Autor Datum
https://lnk.sk/mKX9 Na boiler musíš zvariť držiak, nejaké 2x obrátené T zvarené spolu z materiálu L…
Nuda 09.07.2020 08:53
Nuda
Já chci ležatý bojler. Na stojatý tam není moc místa. Proč nerez a né plast?
Roman 5555 09.07.2020 10:38
Roman 5555
To chceš pitnú, úžitkovú vodu rozvádzať plastovým, nehamatným potrubím? Však ťa vytopí, plast prdne,…
Nuda 09.07.2020 11:11
Nuda
Na půdě budete děla místnost pro boiler? Proč ho nepoložíte jen na zem a neobložíte polyšem, který k…
milan.cukrar 09.07.2020 10:44
milan.cukrar
Bude to malá technická mistnost. Polystyren je v tomto případě na nic. Velice rychle si s ním poradí…
Roman 5555 09.07.2020 10:59
Roman 5555
Romane, kolik jste již viděl takových beden z polyše, že by to sežrala myš? Mě zatím nikoliv, a mám…
milan.cukrar 10.07.2020 10:59
milan.cukrar
Místnost bych moc neřešil. Jde o to zda ti půda promrzá a nějakou záchytnou vanu pod bojler, jelikož…
nerady 09.07.2020 22:00
nerady
Ano, půda promrzá. Chci to pořádně zateplit, třeba 30cm izolace. Do vnitř dát přímotop nebo 200W žár…
Roman 5555 10.07.2020 07:20
Roman 5555
Boiler ak je nastavený na minimum, proti zamrzaniu, tak ti na neizolovanej povale nikdy v živote nez…
Nuda 10.07.2020 10:29
Nuda
Bude lepší tu tech. místnost udělat z OSB nebo SDK? Nepustí se do OSB červotoč? Je ho tam všude dost…
Roman 5555 13.07.2020 12:54
Roman 5555
Myš, krysa, a podobné vyškrábe díru i do betonu, Takže tak klidně vleze přes polyš, sádroš i OSB des…
milan.cukrar 13.07.2020 13:11
milan.cukrar
Do sádry sa nepustí žiaden"normálny" živočích z planéty Zem (je to zásada Ph 10 a viac), ale vlhkosť…
Nuda 13.07.2020 21:05
Nuda
Máš to v hlavě v pořádku? Ještě jsi neviděl za sádrokartonem myší hnízda jak si je tam ty potvory vy…
Cat 13.07.2020 21:15
Cat
Potkan, myš je hlodavec, ktorý sa za teplom, potravou v prípade núdze, ohrozenia na živote, nedostat…
Nuda 13.07.2020 21:50
Nuda
Mám podkrovní byt a myší nám tu lozí až to hezké není. Přes SDK se nikdy neprokousali. Napadly mě dv…
Roman 5555 14.07.2020 08:55
Roman 5555
Proti myšiam jedine metalické, jemné, chovateľské, zajačie (králičie) pletivo alebo pletivo proti ob… poslední
Nuda 15.07.2020 05:11
Nuda

https://lnk.sk/mKX9

Na boiler musíš zvariť držiak, nejaké 2x obrátené T zvarené spolu z materiálu L-ka so základňou, aby sa dal vertikálne zavesiť za skrutky hlavičiek do výrezov plechového držiaka nevarený od výroby na boilere tak, ako keby si boiler vešal na operné murivo na skrutky (M10) do hmoždíniek.

Napojenie boilera na vodu sprav v jednom kuse in/out z nerez ohybných 1/2" trubiek z vlnovca: https://www.absol.sk/nerezove-zvlnene-trubky/ Dá sa takmer na mieste ohýbať do 90° prípadne 180° cik-cak uhlov, okolo rohov muriva, okolo komínov, vstavaných kastní, trámov, hranolov bez nutností rezania závitov, kolien, oblúkov apod. Vydrží večne, neprdne, netečie, nepresakuje.

Koncovky na nerez potrubie sa napájajú na fitingy (mosazné šroubenia) prípravkom v špeciálnom kufríku, ktorý si za úplatu požičiaš v MO predajni s vodárenskými potrebami.

To chceš pitnú, úžitkovú vodu rozvádzať plastovým, nehamatným potrubím? Však ťa vytopí, plast prdne, bude od výroby niekde oslabený, časom plast starne, plast je sviňa. Zle sa s ním pracuje na rozdiel od 1/2" "večného" antikoro vlnovca.

Ak chceš použiť napríklad obojživelný boiler s vnútorným hadom na kúrenie, určený aj na odber teplej vody do batérií, je ležatý "kombík" vhodnejší.

Však 170cm svetlá výška je dostatočná na stojatý boiler, načo škobrtať alebo prekračovať cez položenú prekážku v beztak chabom, nízkom priestore povaly. Je pravda, že pripojenie k vertikálne stojatému boileru zo spodných vývodov by sa muselo robiť nepohodlne, ležmo, prípadne by sa dal najprv prázdny boiler bez vody položený na boku pohodlne napojiť na elektriku a vodu a potom ho až zavesiť "ako páperko" na stojan s následným zavodnením. Nerez potrubie je velice poddajné ak sa nechá voľne ležať s jeho dostatočne dlhým prívodom určeným k manipulácii s vopred, napevno pripojeným bojlerom. Na povale máš miesta dostatok, voľne ložené potrubie k manipulácii a nutným ohybom na podlahe nešpatí.

Místnost bych moc neřešil. Jde o to zda ti půda promrzá a nějakou záchytnou vanu pod bojler, jelikož pokud ti praskne budeš vytopen. Ostatní je na tobě. Dveře si můžeš nechat udělat i menší nebo si je vyrobit sám. Hlavně jde o to aby se ti bojler na půdu dobře dával. Uvědom si že po s končení životnosti se ti bojler úplně nepodaří vypustit bude o něco těžší a poteče z něj sajrajt a ty ho budeš muset snést dolů.

Ano, půda promrzá. Chci to pořádně zateplit, třeba 30cm izolace. Do vnitř dát přímotop nebo 200W žárovku. Kdyby hlásili tuhý mráz, zapl bych to na temperování. Nemělo by mě to vytopit, dám to do místa, kde už není obyvatelná část, max budu mít trochu mokrého dřeva. Kdybych ho měnil, tak ho prostě rozpářu.

Boiler ak je nastavený na minimum, proti zamrzaniu, tak ti na neizolovanej povale nikdy v živote nezmrzne, dokonca vydrží mrazy aj bez napájania, lebo má kvalitnú izoláciu ak je v neizolovanom podkroví iba pod šindľami a trámami.

Problém s mrazom je jedine zaizolovať potrubie in/out k čomu ti bohate stačí dvojitá penová izolácia nasadená na sebe, jedna na druhej, najprv na 1/2" potrubie a na túto ešte jednu vrstvu s vnútorným priemerom 1". Garantujem, že nezmrzne voda v takto "dvojmo" izoláciou ošetrenom potrubí.

https://www.hornbach.sk/shop/Izolacia-potrubia-MIRELON-PRO-22-6-mm-dlzka-2-m/8449157/artikel.html

Boiler ,ako bonus môžeš opásať kolom dokola prešitou kamennou vlnou o hrúbke 5cm, ale najprv omotaj vrchný obal lakovaného bojlera reflexným alobalom, na alobal nalep vrstvu baliaceho papiera a znovu vrstvu alobalu. Potom až 5cm izoláciu.

Vydrží -50°C dlhodobé mrazy.

Na povalu si necpi nejaké choré vláknové žiarovky, lebo vyhoríš, nešpekuluj.

Existuje na trhu plochý, výhrevný kábel určený do odkvapov a do rín proti namrzaniu alebo sú dostať hotové so šaltrom určené k ohrevu potrubia, má termostat. (mal by mať).

https://sk.serruriershouilles.fr/kabel-pre-vykurovacie-rury-typy-a-montaz-174

Jedine ten prilož k potrubiu pod izoláciu ak bývaš na Sibíri v Ojmjakonsku s krutými mrazmi, zvané pa rúsky "krut", pod -89°C.

Do sádry sa nepustí žiaden"normálny" živočích z planéty Zem (je to zásada Ph 10 a viac), ale vlhkosť, okolité metalické predmety, elektroinštalácia, kontakty bez krytia, budú trpieť.

Sadra je sviňa, ale zároveň zaručí v jej bezprostrednom okolí "dezinfekčné prostredie" pred americkými, západnými škodcami v podobe chrobače, červotočov či inej škodnej z oblasti fungicídnych húb a plesní zo živočíšnej ríše.

Sadra je tiež hygroskopická, nasáva vlhkosť, ako kuchynská soľ.

Sadru osobne nepreferujem, je to lacný šmejd, marketingový šunt, náhrada z radov "narýchlo kvasených" stavených materiálov po roku 1989 dovlečených komunistickou lúzou, s.r.o., a.s., z radov Generálnych a výhradných dovozcov hnoja podnikateľov na tunajší, boľševický, lačný trh.

Potkan, myš je hlodavec, ktorý sa za teplom, potravou v prípade núdze, ohrozenia na živote, nedostatku vody, potravy prehlodá, prehryzie cez tieto bežné, vápeno-cementové výplne, polystyrén, perlit, cement, plasty, dokonca aj cez vlákna zo sklených či kamenných izolačných materiálov.

Nemám pochýb, dokonca sme dávali do inkriminovaných miest, potravinárskych, betónových, vibrovaných, roxormi armovaných podláh, drvený sklenný odpad, drvené sklo miešané do poteru spolu s asfaltom, ale aj tak sa dokázali potkani prehrýzť do výrobní mäsokombinátu cez takto ošetrenú podlahu.

Lenže pevne verím, dúfam, že dopytca nemá na povele masnu, výrobňu lahôdok v prevádzke 24 hodín denne 7/24/365

Mám podkrovní byt a myší nám tu lozí až to hezké není. Přes SDK se nikdy neprokousali. Napadly mě dvě varianty. Buď to postavit s SDK a z venku natáhnout vrstvu lepidla s perlinkou a doufat, že se přes to nedostanou. Nebo to postavit z SDK popř. OSB a obouchat to plechem. Třeba nula pětkou. Přes to se nemůže nikdy dostat.

Proti myšiam jedine metalické, jemné, chovateľské, zajačie (králičie) pletivo alebo pletivo proti obhryzu kôry stromov pod omietku alebo pod lepidlo vo forme fasády. 10x10mm oká
https://www.modomlm.sk/ostatne-pletiva/2381-pletivo-zvarane-10x10x08-mm-vyska-100-cm-zn

Tiež je vhodné keramické pletivo lebo sa dobre omieta, je poddajné, drží na ňom omietka, saje vodu z omietky, keramika je na drôtoch sprečená do tvrdosti skla čo myši neprehryzú. https://lnk.sk/cySW

Potkan je sviňa, ten užuje aj drát v prípade, ak nemá iné východisko. Myši to vzdajú.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru