Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termotaška-jaká?

Zdravím,
chci si koupit termotašku(nebo něco takového). Chci uchovávat v chladu maso a párky po dobu max.5h. Některé mají jako izolant 5mm mirelonu, jiné reflexní folii. Co je lepší(účinější) izolant? Mirelon, nebo ta reflexní(hliníková) vrstva?

děkuji

Předmět Autor Datum
Na 5 hodin? Tak to už termobox a chladící bloky do něj. Termotaška je tak na převoz z obchodu domů.
Prasak 28.06.2020 19:06
Prasak
I nad tím jsem uvažoval. Box je ovšem méně formovatelný. Viděl jsem batoh na záda, který má uvnitř t…
Divoc91 29.06.2020 10:39
Divoc91
Proto by mě zajímalo, jestli je lepší mirelon 5mm, nebo ta hliníková(odrazová) folie). Kombinace ob… poslední
Jan Fiala 29.06.2020 11:34
Jan Fiala

I nad tím jsem uvažoval. Box je ovšem méně formovatelný. Viděl jsem batoh na záda, který má uvnitř ten mirelon. Mirelon má +-stejné izolační vlastnosti jako polystyren v boxech. V boxu je ovšem stěna tak 10mm. Batoh má 5mm. U batohu mohu, dle potřeby, trochu zmenšit objem(zmáčknout ho). To by se mi sem tam hodilo.

Ale taky jsem viděl takové tašky(něco jak dámské kabelky) z polyesteru a byla taková tužší. Takže bych čekal, že tlustší stěna tašky bude lepší izolant, než jen jedna vrstva. A ještě ten vnitřek byl pokryt hliníkovou folii. Co činí tašku tlustší, nevím. Jestli je to mirelon, to nevím. Poslal bych odkazy, ale viděl jsem to před časem v obchodě. Tehdy jsem nad koupi neuvažoval, takže jsem se ani nepídil po vnitřku tašky. Do toho obchodu se jen tak nedostanu v nejbližší době.

V jakémsi řetězci(Lidlovice/Kauflandovice/Albertovice?, nevím) jsem viděl plastové tašky s vnitřní stranou pokovenou. Vrch tašky je na zapínácí systém(dílerák). Tam bych řekl, že to je tak akorát na přenos klobásek z obchodu domů.

Jako těch mých 5h je max. Spíše tak 2-3h. Pokud dám chladící bloky do batohu či té "kabelky", tak to musí vydřet i těch 5h, pokud nebude výheň jak včera(35st.ve stínu).

Proto by mě zajímalo, jestli je lepší mirelon 5mm, nebo ta hliníková(odrazová) folie).

děkuji

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru