Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divny kanalovy zapach v komore

Dobry den,

na dome mame komoru v ktorej je pracka. Uz dlhsiu dobu sa stava, ze tam je citit velmi neprijemny, akokeby kanalovy zapach. Neviem si to vysvetlit, kedze v miestnosti je len privod vody pre pracku a odtok z nej. Cez stenu zaroven ide odtokova rura na kupelnu z horneho poschodia, ale revizny otvor je dobre dotiahnuty a nesmrdi, nikde nevidiet ziadne vlhke flaky. V miestnosti nieje ani ziadna vylevka, ziadny iny otvor. Zapach sa tam vyskytuje nepravidelne, mam podozrenie ci to nesuvisi nejak s pocasim ked su vydatne zrazky, ale to je len moj dohad. Jedine co by mohlo zapachat je odtok pracky, je mozne, ze by pracka nemala ziadnu klapku alebo inu ochranu proti takymto pachnucim vyparom?

Odpoj pračku od odpadu a očuchej odpad.

Jde-li z něj smrad, není tam (nebo je vyschlý/vycuclý) sifon. Vyschlý sifon = příliš malá kapacita vody, nutno vyměnit za větší. Vycuclý sifon = blbě řešené odvětrání kanalizační soustavy. Lze vyřešit přivětrávacím ventilem namontovaným mezi sifon a trubku do kanálu. Ten umožní hovnovodu se nadechnout, aniž by přitom vypustil smrad do místnosti nebo vycucnul sifon.

Pokud ovšem z odpadu smrad nejde, je na vině pračka, resp. způsob, jakým se používá. Dnešní předhánění se v ekologii - čím dál menší množství vody pro každý prací cyklus a čím dál nižší teploty praní - způsobují, že pračka se nedostatečně čistí a na vnitřku vany (=za bubnem a tedy neviditelně zvenku) vzniká rosolovitý kentus bakteriózní smrdící. Řešením jsou ideálné čtyři kroky:

1. Používat aspoň občas prací prášek, nikoliv gel - prášek obsahuje látky, které v gelové formě nejsou a které udržují buben čistý.
2. Používat občas vyvářku - rosolovitý kentus se při vysokých teplotách spolehlivě odbourává
3. Nepoužívat furt jen supy dupy eko programy, kdy pračka napustí litr vody a cachtá v tom tři hodiny prádlo při třiceti stupních.
4. Pravidelně používat čističe pračky

Přesně řečeno, ekologie je heská věc, když pračka neekologická pere 1,5 hodiny ovšem na 60 a s práškem. To je jako má myčka, eko program na 3 hodiny na 50 st, nebo normální program na 65 st a 1.15 hodiny.
Takže sežereme 2x tolik elektriky... tak nějak nechápu k čemu to je dobré...

No nevím: eco program sežere 0,61 kw/h x 3.25h je kolik??
A normál má 0,65 kw/h a jede 90 minut.

eco 1,925 kw
normál 0,975 kw

Tak nevím kde je ta uspora že, stačí matematika.

Když vezmu intezivní progam, který jede 2 h 20 minut a sežere za jednu hodinu 0,9 kw/h tak fakt nevím na co ten eco vlasně je.

Já nevím, tohle jsou snad znalosti základní školy, ne?
Protože je Poradna od slova poradit, zkusím to s vámi. Ale zároveň bych upřednostnil, abyste se účastnil jen tam, kde máte alespoň elementární znalosti, protože jinak neradíte, ale naopak návštěvníky pletete.
Takže: kW je jednotka výkonu, kWh je jednotka práce. Váš omyl vyplývá z toho, že nerozlišujete takové detaily, jako je dělení a násobení.
To vyplývá z vašeho zápisu:

eco program sežere 0,61 kw/h

Zkuste tedy pro začátek pochopit, že kW/h není totéž, co kWh (neboli k.W.h) a potom můžeme pokračovat dále. ;-)

Nutno nejprve vypátrat, odkud se hromový smrad bere. Zdali je viníkem pračka či někde prdlý odpad. Asi bych zkusil pračku vynést na pár dní třeba na chodbu, zdali se puch přestěhuje včetně stroje. Osobně bych hádal, že něco ruplo ve zdi, pračka tak často smrad nevyluzuje. Pečlivým očucháváním a vizuálním průzkumem zdali někde není podezřelá smradlavá vlhkost lokalizovat místo poruchy. Pak vyrubat zavadnou rouru a nahradit vonící novotou z Horního Bachu.