Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bateriový vozík předělání na 380V

Zdravím ,měl bych jede dotaz.Jelikož mě umřeli baterie ve vysokozdvižným vozíku ,bylo by možné když funguje na 40V a má 20x2V - 270Amp baterií předělat normálně na 380V ,žer bych ho měl trvale napojený přes kabel na zásuvku?Když by se tam dal nějaký měnič nebo trafo jestli to tedy je technicky možné?Mám do pouze na malém prostoru ve skladu ,tak by mě to nějak neobtěžovalo.díky

No nevím, jestli je to dobré řešení, ale v zásadě možné. Kdysi ve fabrice jsme také měli vysokozdvih kde odešla baterie. Používali jsme ho jen na skládání z auta, s celkem malým pohybem pojezdu.
Do prostoru baterie jsme umístili trafo ze svářečky KS250 s usměrňovačem. Kabel od vozíku jsme měli zvěšený nad ním
na nataženém lanku ve směru pojezdu, aby se mohl částečně pohybovat (jako třeba u mostového jeřábu).
Používali jsme to mnoho let. Protože byl kabel dost v pohybu, pravidelně jsme ho kontrolovali.
Z hlediska bezpečnosti by asi bylo vhodné mít trafo mimo vozík a k němu vést už stejnosměrné napětí.
Ale nevýhoda by byl hodně silný kabel, kvůli proudu.
Napadá mě například (ale nevyzkoušeno), pokud by byla k dispozici svářečka KS250, použít ji jak je.
Na panelu přepnout přepínač na "aut", regulátor proudu na "max". Svářečka by tak dala asi těch 40V a proud až 300A.

Jak se to vezme. Takové věci jako třeba prohlášení o shodě, se vyžaduje pro výrobky určené na prodej.
Na jednoúčelová zařízení pro vnitřní potřebu se prohlášení nevztahuje. Je to v podstatě podobné, jako když udělám elektroinstalaci v dílně a následně nechám schválit revizákem. Zařízení samozřejmě musí splňovat základní tech. normy.
V tomto případě by použit transformátor se zesílenou izolací (z továrně vyrobené svářečky), sekundární strana neskýtá nebezpečí.
primární strana byla připojena bezpečně na přívodní pohyblivý kabel, pohyblivý kabel je běžná věc. Zařízení tak bylo jednoduché, síťovou část představoval pouze přívodní kabel k trafu. Revize spočívala pouze ve změření izolačního odporu, napětí naprázdno a odporu ochranného vodiče. Byl vystaven protokol o výchozí revizi. Revizi jsme udělali sami s oprávněním E4. Při návštěvě kontroly z IBP (nebo jak se to jmenuje), nebyly shledány závady. Ale bylo to více než před třiceti roky, dnes nevím, ale myslím, že by to bylo podobné. 8-)

Můj šéf prohlašoval, že všechno jde. I chcíplá koza jde - stáhnout a sežrat.
Buď o tom nikdo nebude vědět a nikdy se nic nestane nebo v tom někdo začne šťourat. A v tom případě se začnou hledat lejstra co samozřejmě od takového samodomo udělátoru nebudete mít. Například z hlediska bezpečnosti je rozdíl, jestli tam máte 40V nebo 3x400V.
Já jsem jezdil na školení, kde nám povídali, že když někdo udělá nějaký zkušební bazmek jen pro vlastní potřebu, tak i na takový musí být vystavené ES Prohlášení o shodě. A to končí sranda a začne náboženství.

es prohlášení o shodě po tobě chce revizák.
místo určení vypíšeš ideálně jen konkrétní jednoúčelový prostor ve fabrice. na to si vystavíš samocertifikát. (když to umí každý číňan, proč ne ty?)

dokumentace má nějak vypadat, zbytek je vstřícný postoj revizáka, pokud chce do budoucna dostat ještě nějakou zakázku.

takto primitivně se dají schválit transformátorové hlouposti na 50hz. jakmile do toho vleze jakákoliv regulace s harmonickými, chce to měření ve zkušebně a to je jiné kafe.

ale před všemi těmi, co se snaží získat logo "ce" evropsky poctivě: upřímně smekám a přeju jim co nejvíce štěstí.