Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce podlahy na chalupě

Dobrý den,
potřebuji poradit. Na chalupě mám shnilé podlahy. Skladba je tam teď taková: hlína, mezera, trámy, prkna, noviny a koberec. Jelikož jsem odpůrce koberců, chtěl bych zvolit jinou variantu, ale nevím jak. Rozhodně udělám dole nové trámy, které naimpregnuji. Ani systém IGLU s betonem se mi moc nezamlouvá. Chtěl bych nejlépe podlahu dřevěnou, ale...
Když dám broušené OSB ve dvou vrtvách a zalakuju nebo zavoskuju, úplně to zavřu a zřejmě to bude plesnivět. Když tam dám prkna jen sražená k sobě, budou tam fuky a nebude to ono (bordel, havěť, bude to propružovat - vrzat). Napadá mě na trámy dát třeba podlahové palubky v síle třeba 28 mm (pero - drážka), které něčím taky natřít.
Ale zase, bude taková podlaha větrat?

Jaké by bylo vhodné řešení? Na internetu je spousta diskuzí, ale nějak se moc rozcházejí co se týče odbornosti.
Díky.

Všichni ti už tady daly rady. Já se připojuji k tomu co píše Cat, ale současně bych i chalupu pokud nemá izolované zdivo od základů "podřezal". Pokud to teď neuděláš (když máš rozkopané podlahy) tak se ti to vymstí a budeš si to vyčítat dokud budeš chalupu vlastnit.