Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapomenutý benzín olej

Mám v kanystru benzín. A zapoměl jsem jestli je v něm už olej, nebo není. Jsou tři možnosti. Buď je tam čistej benzin, nebo 45/1, nebo 25/1. Je nějaká možnost zjistit co tam je ? :-) Podle barvy to nepoznám. Mám modrej benzin i modrej olej.

Kolik toho benzínu je? Pokud není plný kanystr, já bych ho vylil a koupil nový. Tedy ne do záchodu, lejt do ohně taky není dobrý nápad. Jednou jsem měl zbytky starého benzínu, tak jsem ho slil do PET flašky a z dálky hodil do ohně co jsem na zahrádce pálil ořezané větve. Nebo by ho snad brali v SD jako nebezpečný odpad.
Mně kdysi neuznali ve firmě WERCO reklamaci křovinořezu, že prý tam byl starý benzín (kecali!!!).

Namočil bych prst, nechal odpařit a prst zůstane mastný. Je tam olej. Dál bych to neřešil a benzín dal do stroje s menšími nároky na olej. Pokud tam bude směs s vyšším obsahem oleje, stroji to neublíží, bude trochu lépe mazaný. Možná trochu více kouřit ale asi jako stroj s potřebou více oleje.