Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapomenutý benzín olej

Mám v kanystru benzín. A zapoměl jsem jestli je v něm už olej, nebo není. Jsou tři možnosti. Buď je tam čistej benzin, nebo 45/1, nebo 25/1. Je nějaká možnost zjistit co tam je ? :-) Podle barvy to nepoznám. Mám modrej benzin i modrej olej.

Dobrý den,decku bych odlil,dát do ní stříkačkou poměr oleje na 40:1,nalít do stroje,který potřebuje tento poměr,pokud to bude hodně kouřit,tak v kanistru již olej je.Další decku dejte tak jak to je v kanistru do stejného stroje,víte,že už tam olej je,pokud to bude opět moc kouřit,je v kanistru směs na 25:1.Pokud to kouřit nebude ve stroji s potřebou 1:40 je v kanistru 40:1.:-)

Díky, dobrý nápad. Zkusím to ale jinak napřed. Mám zbytky benzinu v nádržích v pile i křoviňáku jsem si uvědomil. Vezmu po 2 ml do stříkačky a i z kanystru. Vykápnu na papír jak mne inspiroval první poradce a porovnám skvrny po odpaření. Tedy v pile mám určitě.

Kolik toho benzínu je? Pokud není plný kanystr, já bych ho vylil a koupil nový. Tedy ne do záchodu, lejt do ohně taky není dobrý nápad. Jednou jsem měl zbytky starého benzínu, tak jsem ho slil do PET flašky a z dálky hodil do ohně co jsem na zahrádce pálil ořezané větve. Nebo by ho snad brali v SD jako nebezpečný odpad.
Mně kdysi neuznali ve firmě WERCO reklamaci křovinořezu, že prý tam byl starý benzín (kecali!!!).

Nalej obsah kanistra do modrej palivovej nádrže modrej Škodovky, od Š.Spartak až po Š.Favorit do roku výroby 1992, kup si čistý benzín do nádržky s novým modrým olejom k príprave novej modrej zmesy v správnom pomere určené pre dvojtakty.

Namočil bych prst, nechal odpařit a prst zůstane mastný. Je tam olej. Dál bych to neřešil a benzín dal do stroje s menšími nároky na olej. Pokud tam bude směs s vyšším obsahem oleje, stroji to neublíží, bude trochu lépe mazaný. Možná trochu více kouřit ale asi jako stroj s potřebou více oleje.