Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nabrousit struhadlo

Ahoj lidi, máme staré nerezové struhadlo z dostatečně silného plechu, které má právě tu potřebnou jemnost, ale už je opotřebované. Nevíte někdo o způsobu, jak by se dalo nabrousit? Napadá mě vrtákem z rubu? Děkuji za poradu a přeji všem hlavně zdraví!!! S

V prípade antikoro-nerez, ti pilník, kónický zénkovač a spol. oceľových xindlov nebude stačiť.

Jedine vhodný brúsny šuter (kónický, do špica) uchytený na stopke na 3000 ot.min. vítačke. Brúsnych šutrov na stopke je dostatok, len sú drahé.

https://www.brusivo-rozmaring.sk/brusivo/brusivo-tyrolit/montovane-kotuce-na-stopkach/

Musíš hľadať ne nete brúsne telieska s krpatými priemermi;
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.euroshopy.sk/user/shop/big/49225-2_extol-craft-brusne-telieska--10-dielna-sada--stopka-5x-pr-6mm-5x-pr-3mm.jpg?5dd29484

Brousil jsem vsechno možný ale struhadlo to me nikdy nenapadlo.Prozrad prumer otvorú,pokud by to bylo na řepu tak snad jo.Zubarsky brousky ale ty na tom nerezu okamzite odejdou.Nechapu ze se v kuchyni pouziva rucni struhadlo,mam jedno malinky na zazvor ostatni vse strojem

Jestli je přístupná i strana bez hrotů, tak se taky dá použít hřebík správné velikosti, kterým se ve směru výseků do nich na struhadle z opačné strany klepne na dřevěné podložce a tím se strouhací část trošku víc vyhne a strouhá to líp.