Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Olej z řetězové pily

Zdravím všechny rádce, a pochopitelně mám dotaz.
Mám řetězovou pilu na občasné řezání, ale pochopitelně potřebuje na mazání olej, ale když skončím s řezáním, oleje není 0.
Jak zabránit tomu, když vezmu pilu za cca měsíc - 2, je pod ní louže oleje.
Díky za rady.

To robia takmer všetky reťazovky lebo hadička s olejom je napojená na nejaký vhodný matriál (porézny, nasiakavý, ako napr. molitan), ktorý sa obtiera o reťaz a tiež o lištu pričom si samospádom oleja maže reťazové hejblatá s kolesami v lište. 99% píl nemá na olejovej hadičke spätnú klapku.

Musíš olej zakaždým vyliať z nádržky ak vešáš na kliniec za dieru v lište svoju vytúženú reťazovú pilčičku. Olej si odkladaj do nejakého plastu s pevným deklom, napríklad od kyslých rybičiek, chutnej 400g tresky v majonéze, výrobca Žilina, lebo na jeho kvalite a čistote od zasvinených pilín, opotrebenia, absolútne nezáleží. Hlavne nech niečo viskózne maže.

Hecht tece, to muzu potvrdit. Jde to resit drzakem na pilu, ktery ji drzi v poloze listou vzhuru.
Jinak ji mam 2 roky a nestezuju si, startuje v cajku, reze co potrebuju, je teda tezka az fuj, ale na my potreby, uplne v pohode. Ale ja rezu akorat drivi na taboraky a sem tam padlej strom.
MMCH - rezani padlejch stromu, nemate nekdo tipy a triky jak na to? Strom vzdycky lezi nejak blbe...

Pokud leží ale blbě, tak ho srovnáš tak zvanou lopatkou.Je to takový zahnutý prodloužený co se zasune pod kmen a hákem s ozubem který lze nastavit na různou sílu kmenu můžeš s kmenem manipulovat.Otočit a pod.Ještě když jsem jezdil dělat dřevo do lesa tak jsem si jich pár vyrobil.Dají se ale koupit.

pila vzhuru nohama - to NE, to by musel byt fekt extremni pripad typu zachrany lidi ze zboreneho baraku kde to nejde jinak, jinak je to o hubu, spadne na vas strom i s pilou. Horni stranou listy se reze uplne normalne, je to stejne bezpecny jako spodni.

A zminovany pripad stromu pres roklinu - kdyz o jde, je nejlepsi s tim cuknout vratkem, traktorem nebo offroadem a strhnout to do roklinky >porezat ze zeme. Vzdycky je lepsi se tomu zkusit vyhnout a shazovat to do svahu