Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Olej z řetězové pily

Zdravím všechny rádce, a pochopitelně mám dotaz.
Mám řetězovou pilu na občasné řezání, ale pochopitelně potřebuje na mazání olej, ale když skončím s řezáním, oleje není 0.
Jak zabránit tomu, když vezmu pilu za cca měsíc - 2, je pod ní louže oleje.
Díky za rady.

To robia takmer všetky reťazovky lebo hadička s olejom je napojená na nejaký vhodný matriál (porézny, nasiakavý, ako napr. molitan), ktorý sa obtiera o reťaz a tiež o lištu pričom si samospádom oleja maže reťazové hejblatá s kolesami v lište. 99% píl nemá na olejovej hadičke spätnú klapku.

Musíš olej zakaždým vyliať z nádržky ak vešáš na kliniec za dieru v lište svoju vytúženú reťazovú pilčičku. Olej si odkladaj do nejakého plastu s pevným deklom, napríklad od kyslých rybičiek, chutnej 400g tresky v majonéze, výrobca Žilina, lebo na jeho kvalite a čistote od zasvinených pilín, opotrebenia, absolútne nezáleží. Hlavne nech niečo viskózne maže.

Záleží na konstrokci vlastního olejového mazání.Pro mazání řetězu se používá v podstatě primitivní olejové čerpadélko a tak se může stát že olej uniká.V podstatě jenom pro ilustraci jde například o hřídelku která ma z jedné strany ofrézovanou plošku a to je celé čerpadlo.Potom stačí pokud je ztvrdlý těsnicí kroužek a teče to.Jak říká Nuda pokud pilu používáš občas tak olej vylej.Jinak pokud ji máš novou tak reklamuj.Větší závada by byla pokud by pila nemazala.To se dá také řešit tím že potom lištu občas namočíš do kýble s olejem.Než dáš čerpalo nové nebo si to opravíš.

Hecht tece, to muzu potvrdit. Jde to resit drzakem na pilu, ktery ji drzi v poloze listou vzhuru.
Jinak ji mam 2 roky a nestezuju si, startuje v cajku, reze co potrebuju, je teda tezka az fuj, ale na my potreby, uplne v pohode. Ale ja rezu akorat drivi na taboraky a sem tam padlej strom.
MMCH - rezani padlejch stromu, nemate nekdo tipy a triky jak na to? Strom vzdycky lezi nejak blbe...

Pokud leží ale blbě, tak ho srovnáš tak zvanou lopatkou.Je to takový zahnutý prodloužený co se zasune pod kmen a hákem s ozubem který lze nastavit na různou sílu kmenu můžeš s kmenem manipulovat.Otočit a pod.Ještě když jsem jezdil dělat dřevo do lesa tak jsem si jich pár vyrobil.Dají se ale koupit.

pila vzhuru nohama - to NE, to by musel byt fekt extremni pripad typu zachrany lidi ze zboreneho baraku kde to nejde jinak, jinak je to o hubu, spadne na vas strom i s pilou. Horni stranou listy se reze uplne normalne, je to stejne bezpecny jako spodni.

A zminovany pripad stromu pres roklinu - kdyz o jde, je nejlepsi s tim cuknout vratkem, traktorem nebo offroadem a strhnout to do roklinky >porezat ze zeme. Vzdycky je lepsi se tomu zkusit vyhnout a shazovat to do svahu