Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba vozíku

Dobrý den,

Chci se zeptat jak vyrobit v domácích podmínkách přívěsný vozík za automobil?
je mi jasné že bez nějakých atestů či profi sváření to asi nepůjde či ano?jak postupovat a vyplatí se to celkově?

materiál by bylo železo(jakl)

Díky

Pokud ho chceš dostat na "papíry", tak to nemá smysl. Pokud ho chceš používat jen někde do lesa za barákem, tak pokud seženeš nějakou starou nápravu s koly z osobáku a umíš svařovat, tak se do toho můžeš pustit.

Co by to mělo být? Běžný vozík se rozhodně doma nevyplatí, potřebuješ plán, ten si nechat schválit, nápravu s papírem, papíry od svářeče co to vařil, papír od autoelektrikare... Náprava 3.5, kola 2.5, papírování 3kKc. A i pokud to má být nějaká specialita (loď, karavan, stánek, letadlo...) tak může být jednodušší něco koupit a přestavět.

Ale jako jde to a sem tam to nekdo dela. A neni to az takovy peklo, maji na to formulare, urednici to umi resit, vetsinou i poradi. Ale nedava to ekonomickej smysl, leda kdyz clovek fakt chce neco specialniho, co by si stejne musel nechat udelat na zakazku - pak to smysl dava. Kdyz je v bazaru vozik s papirama za 5kKc a fungl novy zacinaji na 13kKc, tak na takovy penize se clovek stezi dostane a travit tim vikendy a litat po uradech, abych ve finale usetril 500Kc, to je blbost.