Ještě jednou vysvětlím. Výrobek má několik variant, s různým počtem LED. Pokud by černá krabička byla jen DC zdroj, musel by každý druh panelu vlastní LED driver. To znamená dvě elektroniky, zdroj a driver. Nebo by konstrukce panelu musela být jako u LED pásků, tedy předřadné odpory. Ty bývají vedle LED a viditelné, ale na panelu vidět nejsou. Navíc odpory jsou energeticky ztrátové.
Tedy se jeví konstrukčně a cenově výhodnější, udělat zdroj zároveň jako LED driver. Tedy jen jednu elektroniku, která není složitější, než jen zdroj. Podobně jako u LED žárovek, zdroj a zároveň driver je v jednom a jednoduchý.
Takový zdroj produkuje naprázdno tak velké napětí, aby to stačilo na nejdelší použitý řetězec diod. (podle velikosti panelu).
Proud je ale stabilizovaný na potřebný proud LED. Tím se napětí přizpůsobí podle počtu LED.
Jde tedy o to, že podle množství LED, může být napětí o dost vyšší, než je napájení regulátoru (12V). Tím možnost zničení regulátoru.
Kdyby regulátor napětí vydržel, tak pokud je to PWM, tak "rozseká" výstupní proud ze zdroje na pulsy s proměnnou šířkou.
Teoreticky, pokud by výstupní stabilizovaný proud ze zdroje byl stejnosměrný a vyfiltrován, mohla by regulace i fungovat.
Otázkou je, jak by si s tím zdroj poradil a jak stačil na takovou zátěž reagovat.
Ale myslím si, že výstupní proud ze zdroje, nebude filtrovaný (není důvod) a bude mít také pulsní charakter.
Pokud by se zařadilo další pulsní zařízení do série, vlivem rozdílných frekvencí, by došlo k "hádání" a nejspíš by vzniknul zázněj a diody by blikaly na záznějové frekvenci. Možná by takovou zátěží vzniknul nedefinovaný stav zdroje a neschopnost stabilizovat proud.
Pak by mohlo dojít i ke zničení panelu nadproudem.
Je možno ověřit, jaký charakter zdroj tedy má. Odpojit od panelu a změřit napětí. Pak panel připojit a změřit napětí. Pokud je zdroj zároveň driverem, tak napětí znatelně se zátěží poklesne.