Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Díra v podlaze pro záchod

Zdravím

Potřeboval bych se poradit.
Chci v domě udělat druhý záchod. Rozměry místnosti jsou 140x100cm. V zemi je kanalizační roura. Jenže ta je od stěny pouhých 11.5cm. Od druhé stěny 44.5cm. Při tvorbě základové desky došlo k chybě.
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli existuje nějaké excentr, nebo něco, čím oddálit díru v podlaze od stěny a zároveň ji přiblížit druhé stěně daného rohu?
Popř., máte někdo nápad, jak ten záchod oddálit od jedné stěny a posunout ho ke druhé?

Situace se ještě komplikuje tím, že dveře se otevírají tak, že pokud bych umístil záchod na stávající místo a byl by rovně, tak by nešly otevřít dveře. Záchod by se dal pootočit směrem od dveří, ale nejsem si jistý, jestli by nádržka záchodu po vytočení nenarazila do stěny.

Složení podlahy je: Beton desky, hydroizolace, polystyren, folie, trubky podlahového topení, anhydrid.

Děkuji

Ono to takto z pohľadu vtáčej perspektívy sľušný, poctivý, pracovitý, prevychovávaný občan nevie posúdiť, ale skus experimentovať so závesným WC closetíkom. Tu by si musel ale zasekať odpad do muriva ak máš murivo dostatočne hrubé. Potom nejak 90° kolenami zviesť do odpadu v podlahe. Detto tiež od muriva aj do podlahy zasekať ryhu a túto spolu s potrubím zabetónovať do roviny.

https://lnk.sk/foAO

Závesné WC spolu s pisoárom v jednej komnate má svoje nesmierne výhody v prípade údržby, hygieny podlahy ako aj okolitých vykachličkovaných stien.

Asi budeš potrebovať niečo takéto zasekať do podlahy, prípadne toto, toto, či toto. Ale kde to reálne kúpiš ti neporadím, lebo ja som nedávno potreboval len obyčajný excenter k WC ale z pevného plastu a zháňal som ho snáď pol roka, pretože všade kde som sa pýtal mali len tie biele gumené ktoré sú úplne k ničomu, netesní to poriadne a nedlho po nainštalovaní tá guma začína černieť čo v nej začne rásť asi pleseň alebo čo.
Inak otváranie dverí do vnútra tak malej miestnosti mi príde dosť neštastné, nebolo by lepšie keby sa otvárali von.

Všem děkuji za pomoc s orientaci v problematice. Zkusím promyslet ty excentry.

Zmenšit dveře na 60ky: možná, ještě to zvážíme.
Otvírat dveře ven: Místnost před záchodem(budoucím) je zádveří ke vchodovým dveřím. A venkovní dveře mají banty na té straně, co jsou dveře k záchodu. Takže by se tloukly. Máme ve zvyku mít všude otevřené dveře a i ty na tento záchod jsou pořád otevřeny. V domě se dveře zavírají jen tehdy, pokud je to potřeba pro konkrétní lidi.
Spíše mě napadly harmonikové dveře.

Prozatím děkuji
Pokud vás ještě něco napadne, rád si to přečtu. Po vyřešení problému zkusím tady napsat řešení.

ještě jednou děkuji

Dobrý den,doufám,že jsem to dobře pochopil.Pokud máte mísu se zadním vývodem,tak dát pravoúhlé koleno do mísy,kousek trubky a koleno pětačtyříctkové,nebo jiné dimenze úhlu,jsou 15,30,45 stupňú,tím úhlem docílíte požadovaného odskoku od té díry v podlaze.Nebude to sice ladit oku,ale zaretušoval bych to třeba okachličkovaným schůdkem,nebo zakrývací poličkou pro umístění záchodové štětky.:-)

Děkuji všem za pomoc.
Vyřešil jsem to tak, že jsem z desítek nabízených záchodů našel takový, který má spodní odpad není kombi. Nádržka je na stěně.
Co se týče otevíraní dveří, tak ty se dají otevřít, aniž by jim mísa vadila(je to taková malá misa(Zeta). Nicméně, chceme větší umyvadlo, než nějakých 18cm(vnější rozměr hloubky umyvadla), takže otočím futra dveře se budou otevírat ven. Promýšleli jsme doma různé návrhy, nápady, nechali to vše v hlavách "vyhnít" a učinili rozhodnutí.

děkuji všem ještě jednou