Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhke zdivo

mam starší domek cihla kámen.není odizolovaný.V pokoji jsem oklepal starou omítku do výšky 80 cm.Dostal jsem radu abych dal špric z multibatu a pak to nahodil multibatem a vlhkost se měla tím odstranit ja to udělal a zeď začíná být po pár dnech ne vlhká ale mokrá nedával jsem štuk protože vidím,že je to špatné.Nevím co s tím mám dělat.osekat to asi nepůjde a kdyby to šlo tak nepůjde sundat asi ten špric a k tomu mám už protáhlou novou elektřinu.Budu vděční za každou radu.

Vlado, je dokázáno, že pokud nevložíte dodatečnou hydroizolaci do zdiva, bude vždy problém. Lze to maskovat na čas tím, že použijete sanační omítky, injektáže a podobné, nikdy to není ale na 100%.
Jelikož mám za sebou podřezání asi 150bm zdiva o šíře 55-90cm, tak vím o čem píšu.
Odkopávání, nopovka, to nepomůže.

Pokud se neprovede vodorovná izolace na přechodu základy-zdivo, vlhkosti se nezbavíš.
Možné způsoby najdeš určitě na netu, případně na YouTube.
Jinak nejčastěji realizované je "podřezání" a vkládání izolace do prořezené mezery a "vsunování" desek (kdysi eternit, nyní asi nějaká jiná náhrada obdobného typu).
Druhý způsob, postupné vybourávání dvou "šár" cihel (po cca 1m) , pak položení a svaření pásů izolace a pak opětné dozdění.
Existuje rovněž nějaké "vtlačování" nerezových plechů do spáry, ale podrobnější informace neznám. A asi to bude trochu dražší a nevím, za jakých podmínek to jde.
Co se týče injektáží a elektroosmózy, pokud to někdo v okolí dělal, výsledek nebyl nikdy 100%.