vlhke zdivo
mam starší domek cihla kámen.není odizolovaný.V pokoji jsem oklepal starou omítku do výšky 80 cm.Dostal jsem radu abych dal špric z multibatu a pak to nahodil multibatem a vlhkost se měla tím odstranit ja to udělal a zeď začíná být po pár dnech ne vlhká ale mokrá nedával jsem štuk protože vidím,že je to špatné.Nevím co s tím mám dělat.osekat to asi nepůjde a kdyby to šlo tak nepůjde sundat asi ten špric a k tomu mám už protáhlou novou elektřinu.Budu vděční za každou radu.
Injektáž muriva, navrtávaním dier v rozpätí cca každých 15cm - chemicky
https://lnk.sk/mtXW
Podrezanie muriva diamantovou pilou s vkladaním bitumenových pásov do rezu.
Elektrické zrazenie vlhkosti muriva osmózou, zápornými iónmi.
https://www.aquastop.sk/
Vlado, je dokázáno, že pokud nevložíte dodatečnou hydroizolaci do zdiva, bude vždy problém. Lze to maskovat na čas tím, že použijete sanační omítky, injektáže a podobné, nikdy to není ale na 100%.
Jelikož mám za sebou podřezání asi 150bm zdiva o šíře 55-90cm, tak vím o čem píšu.
Odkopávání, nopovka, to nepomůže.
Pokud se neprovede vodorovná izolace na přechodu základy-zdivo, vlhkosti se nezbavíš.
Možné způsoby najdeš určitě na netu, případně na YouTube.
Jinak nejčastěji realizované je "podřezání" a vkládání izolace do prořezené mezery a "vsunování" desek (kdysi eternit, nyní asi nějaká jiná náhrada obdobného typu).
Druhý způsob, postupné vybourávání dvou "šár" cihel (po cca 1m) , pak položení a svaření pásů izolace a pak opětné dozdění.
Existuje rovněž nějaké "vtlačování" nerezových plechů do spáry, ale podrobnější informace neznám. A asi to bude trochu dražší a nevím, za jakých podmínek to jde.
Co se týče injektáží a elektroosmózy, pokud to někdo v okolí dělal, výsledek nebyl nikdy 100%.