Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhke zdivo

mam starší domek cihla kámen.není odizolovaný.V pokoji jsem oklepal starou omítku do výšky 80 cm.Dostal jsem radu abych dal špric z multibatu a pak to nahodil multibatem a vlhkost se měla tím odstranit ja to udělal a zeď začíná být po pár dnech ne vlhká ale mokrá nedával jsem štuk protože vidím,že je to špatné.Nevím co s tím mám dělat.osekat to asi nepůjde a kdyby to šlo tak nepůjde sundat asi ten špric a k tomu mám už protáhlou novou elektřinu.Budu vděční za každou radu.

Pokud se neprovede vodorovná izolace na přechodu základy-zdivo, vlhkosti se nezbavíš.
Možné způsoby najdeš určitě na netu, případně na YouTube.
Jinak nejčastěji realizované je "podřezání" a vkládání izolace do prořezené mezery a "vsunování" desek (kdysi eternit, nyní asi nějaká jiná náhrada obdobného typu).
Druhý způsob, postupné vybourávání dvou "šár" cihel (po cca 1m) , pak položení a svaření pásů izolace a pak opětné dozdění.
Existuje rovněž nějaké "vtlačování" nerezových plechů do spáry, ale podrobnější informace neznám. A asi to bude trochu dražší a nevím, za jakých podmínek to jde.
Co se týče injektáží a elektroosmózy, pokud to někdo v okolí dělal, výsledek nebyl nikdy 100%.