Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon LED zdroje

Zdravím osazenstvo-chtěl bych se zeptat zda nebude vadit když budu napájet LED pásek o výkonu 100W zdrojem 240W.Ten mám k dispozici,je přímo pro LED pásky jako průmyslový zdroj a nechce se mi pokud to bude fungovat kupovat 100W zdroj.Napětí je odpovídající,12V
Děkuji za info,popřípadě zdůvodnění pročč to nepůjde.
Neználek

Pokud je VÝKON zdroje vyšší, než PŘÍKON spotřebiče, je to vpořádku.
Jen upozorňuji, že LED pásek je náchylný na úbytek napětí a výrobce doporučuje dělit napájení vždy po 5ti metrech "proti sobě" - tedy aby každých 5m byl pásek napojený na přívodní napájecí vedení. Proud při 100W 12V bude cca 8A (nechce se mi to přesně počítat) a úbytek napětí na relativně "maloprůřezovém" spojení mezi jednotlivými LED čipy způsobí, že při napájení z jedné strany se jejich svítivost bude postupně snižovat.
Dalším specifikem použití LED pásků je problém s jejich chlazením. Pásky se mají přilepit k AL profilu, nebo jinému "chladivému" podkladu.