Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplotní odpouštěcí ventil nezastavil vodu po ochlazení

Zdravím,

dnes nám vypadla elektřina a u kotle na tuhá paliva sepnul teplotní odpouštěcí ventil Honeywell TS 131 u kotle Dakon (otevírá chladící okruh proti uvaření kotle)[] Bohužel se tentokrát (mám odzkoušeno, že po sepnutí a ochlazení zase vypínal) průtok chladící vody nezastavil ani po ochlazení systému. Nevíte, v čem by mohl být problém? Ještě dodám, že když uzavřu vodu natvrdo přívodním ventilem, ozve se zvuk lupnutí a povolení pružiny...

Případně pro jeho vyjmutí z kotle - stačí vyšroubovat závit na sondě bez vypouštění kotle?

Děkuji předem za rady.

Předmět Autor Datum
Pokud ho chcete vyměnit, tak na fotce ho máte i s jímkou. Ta je našroubována v kotli a je přímo ve v…
Kiksfix 06.12.2019 22:44
Kiksfix
Zanesené sedlo bordelom. Odstaviť vodu (určite máš na vstupe a výstupe ventily) rozobrať a vyčistiť…
Nuda 07.12.2019 16:27
Nuda
Díky všem za tipy. U čidla jsem skončil tím, že nešlo vytáhnout z jímky (šlo jen prvních cca 10 cm,… poslední
gd 10.12.2019 21:44
gd

Pokud ho chcete vyměnit, tak na fotce ho máte i s jímkou. Ta je našroubována v kotli a je přímo ve vodě. Teplotní "čidlo" (dva válečky) je nasunuto v té jímce a zajištěno šroubkem, který je vidět na fotce. Ten šroubeček stačí povolit a čidlo vytáhnout z jímky. Nejspíše se dostala nějaká nečistota do mechanismu ventilu. Ventil jde rozebrat a vyčistit. Před ventilem by mělo být instalováno sítko na nečistoty a funkčnost je třeba čas od času prověřit jeho zmáčknutím. Pokud budete kupovat nový, tak si ověřte délku těch válečků, aby vám vlezly do stávající jímky. Já koupil delší a tak jsem musel vypouštět vodu a vyměnit i tu jímku :-) Taky si vyberte správnou teplotu při které se otevře.

Zanesené sedlo bordelom. Odstaviť vodu (určite máš na vstupe a výstupe ventily) rozobrať a vyčistiť sedlo aj tesnenie. Ak je fest zanesené vnútro, črevá vodným šutrom, vyvariť zaliate diely v kuchynskom 10% octe.

Díky všem za tipy. U čidla jsem skončil tím, že nešlo vytáhnout z jímky (šlo jen prvních cca 10 cm, pak se kouslo a šlo jen zpět):-( Jinak filtr tam je.

Vzhledem k tomu, že i servopohon ESBE na čtyřcestném ventilu po manuálním otočení se už nevrátil zpět a zůstal na druhé straně i v režimu automat, budu se koukat odborníkům pod ruce...

Ještě jednou díky.

PS: je to uděláno přesně tři roky ;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru