Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplotní odpouštěcí ventil nezastavil vodu po ochlazení

Zdravím,

dnes nám vypadla elektřina a u kotle na tuhá paliva sepnul teplotní odpouštěcí ventil Honeywell TS 131 u kotle Dakon (otevírá chladící okruh proti uvaření kotle)[] Bohužel se tentokrát (mám odzkoušeno, že po sepnutí a ochlazení zase vypínal) průtok chladící vody nezastavil ani po ochlazení systému. Nevíte, v čem by mohl být problém? Ještě dodám, že když uzavřu vodu natvrdo přívodním ventilem, ozve se zvuk lupnutí a povolení pružiny...

Případně pro jeho vyjmutí z kotle - stačí vyšroubovat závit na sondě bez vypouštění kotle?

Děkuji předem za rady.

Díky všem za tipy. U čidla jsem skončil tím, že nešlo vytáhnout z jímky (šlo jen prvních cca 10 cm, pak se kouslo a šlo jen zpět):-( Jinak filtr tam je.

Vzhledem k tomu, že i servopohon ESBE na čtyřcestném ventilu po manuálním otočení se už nevrátil zpět a zůstal na druhé straně i v režimu automat, budu se koukat odborníkům pod ruce...

Ještě jednou díky.

PS: je to uděláno přesně tři roky ;-)