Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sušička

Ahoj přátelé, chtěl bych se zeptat a dojít k řešení.
potřebuji sušičku do panelového domu. Do koupelny se mi nevejde.
Takže to chce nějakou, kde není třeba voda, nebo odpad.
Mám 4+1 a s malým kumbálem u kuchyně o rozměrech tak cca 2m na 1,5 m.
Jaký typ sušičky a kam jej umístit?

Pokud budeš mít v kumbálu potraviny tak to pro ně nebude dobré (zvýšená teplota při provozu sušičky). Mám sušičku Ariston bez napojení na odpad. Po usušení musím vylít zásobník. Je tam ještě jedna věc. I když má sušička filtry na zachytávání nečistot přeci je jen v místnosti kde se používá, více velmi jemného prachu, tak je s tím potřeba počítat. Mám sušičku v malé koupelně a při sušení mám buď otevřené dveře nebo okno.

Mozem potvrdit...teda nadobu netreba vylievat zakazdym, ale az po niekolkych suseniach, ale ak som pocas susenia dlhsie v miestnosti (radovo desiatky minut) citim problemy s dychanim, co podla mna sposobuje material v prirube dveri, ktory pripomina sklennu vatu a netusim naco tam je (asi na zachytavanie vlhkosti).
Ako sa dostava von netusim, ale ten vzduch pri suseni je proste iny.

Skoro kazda samostatna susicka ma zasobnik i moznost pripojeni na odpad. Kumbal budete muset odvetravat, jinak tam bude doslova sauna a strasne vlhko. Staci otevrit dvere a udelat po suseni na par minut pruvan.

jinak tam bude doslova sauna a strasne vlhko

Tohle tvrzení mě zaráží. Sušička se přece pořizuje i proto, aby se zamezilo vysoké vlhkosti při sušení klasicky na šňůrách, radiátorech a tak.
Viz třeba: https://www.emimino.cz/diskuse/vlhkost-pomuze-susicka-249755/

My sušičku doma nemáme, ale "na spadnutí" je pořízení této: https://susicky.heureka.cz/bosch-wtw87467cs/specifikace/
Chceme ji právě proto, abychom snížili vlhkost v koupelce při sušení prádla.

Vlhkost samozrejme snizite, vetsi cast vody skonci v zasobniku nebo v odpadu. Ale je jasne uz z principu fungovani, ze nezachyti vsechnu vlhkost, honi to vzduch pres vyparnik a na tom se nevysrazi vsechno hned, neco jde ven. Stejne jako prach, ktereho skonci na filtrech 90÷+, ale nejaky vylita ven. Susicku jsme meli nekolik let v male mistnosti vytapene mene nez zbytek bytu a kdyz se pri suseni neotevrelo okno a/nebo dvere, po dobehnuti jednoho cyklu tam bylo 30 stupnu a po okne tekla voda proudem.

Předpokládám tedy, že pokud by se ve stejné místnosti (jedno zda kumbál nebo koupelka) po vyprání prostě jen prádlo rozvěsilo, vlhkost by byla vyšší. Pokud v sušičce v zásobníku odpadní vody je po sušení litr? dva litry? vody z prádla, to by se normálně dostalo do vzduchu..

Sušička s komínom na odťah pár PVC trubkou nejakým turbo-vetrákom 230V 100-tis. ot.min., skrz murivo. Prádlo bude suchšie skôr, než je dané predpisom z výroby. Aj bordelu prachu vlákien z opadaného prádla sa veselo zbavíš.