Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjené akumulátoru

Ahojte všichni prosim vás potřebuju poradit jsem mladej nezkušenej kluk a nabíjim si baterku na motorku, stane se něco když jí nechám tak 18 hodin na nabíječce může se něco stát nebo něco ? ( je to nabíječka kde se neštelujou Ah ani nic ) - vypne se sama nebo ?

Baterka je 12V a nabíječka je taky na 12V ( a od 20 do 60Ah ) nevim nabíjí se u dědy od 4 hodin cca a teď už tam nechcií otravovat tak že bych tam přišel tak v 9 ráno ani nevim kolik má Ah ta moje baterka ale mam jí na simsonu

Pokud nabíjíš své aku tak zv.chytrou nabíječkou tak obavy z přebíjení jsou zbytečné.Nabíječka sama ukončí nabíjení a přejde do udržovacího režimu.Pokud ale máš aku již zasulfatován nebo starý kde už jsou články v částečném zkratu tak nabíječka přeruší nabíjení a prakticky baterii nedobije.CHce to ale nabíjet nabíječkou která má možnost přepnutí na provoz moto.Jak bylo výše řečeno třeba nabíječka z Lídlu.Nerozumím tomu že uvádíš napětí na svorkách tak vysoké napěí to v podstatě není možné .Zřejmě máš něco s multimetrem.

To by bylo celkem reálné napětí plně nabitého akumulátoru. Ale chtělo by to sledovat vývoj, takže oťukávat to multimetrem třeba každých 10 minut a když to přestane růst, tak to utnout (dobré je si to průběžně vykreslovat na milimetrový nebo aspoň čtverečkovaný papír, případně si dělat tabulku a graf v PC nebo možná dneska v mobilu). A úplně nejlepší je při tom mít datasheet výrobce, který postup nabíjení včetně doporučeného proudu a stanovení konce nabíjení předepisuje.
Nevím jak je to u dnešních bezúdržbových a hermeticky zavřených, dřív to bylo tak, že se baterka mohla nabíjet do aleluja, přebytečná energie se spotřebovala na rozklad vody na vodík a kyslík plus nějaké to teplo.
Mám taky ve sbírce jeden malinký akumulátor (12V/6Ah), na kterém se mi podařilo dosáhnout i daleko víc (jel jsem až do 300V samozřejmě přes odpor, i když vim, že zdroj by to vyhodil po několika milisekundách, při tom by tam dal pokud by to byl zkrat zhruba 100A, což by asi nebylo úplně nejlepší), ale ten už je mrtvý, a ani těch 300V ho neoživilo (proud nulový i na nejnižším rozsahu, prostě dokonalý izolant), napadnul mě že pak už jen megmet by dokázal tu izolační vrstvu prorazit. Ovšem při ceně nového kolem 300 korun jsem to neřešil a mám ho v laboratoři jako těžítko. Pokud tam bylo opravdu 31V znamená to to samé, prostě to bude napětí nabíječky naprázdno a akumulátor bude zasulfatovaný nebo co já vim.
P.S.: Dobré by bylo přesvědčit se, jestli tam vůbec teče nějaký proud, pokud to nabíječka neindikuje, tak stačí přepnout multimetr na ampéry a změřit proud.

Pokud tu baterku potřebuješ nabíjet, tak je patrně v háji buď baterka nebo elektroinstalace motorky že se baterka nedobije při jízdě. Tak bych hledal především tam. Pokud je baterka vybitá dlouhým stáním, tak ji chvíli tou nabíječkou oživit a pak nechat dobít delší jízdou.