Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Revize nově připojeného TČ - co vše je potřeba?

Dobrý den,
minulý týden mi doma nainstalovali tepelné čerpadlo (vzduch-voda) a nyní potřebuji pro čez udělat revizi nově připojeného zařízení a poté změnit sazbu.

Můj elektrikář mi ale řekl, že revizi udělá, ale je nutné od dodavatele TČ mít projekt - dokumentaci, kde je zakresleno, jak je TČ připojeno. Bez toho mi revizi udělat nemůže.

Dodavatel ale nic takového prý nikdy nedělal a byl docela překvapen tímto požadavkem. Ani neví o jaký dokument jde.

Můžete mi prosím říct, co vše je pro revizi připojeného zařízení do podružného rozvaděče v kotelně mít za dokumenty? Připojení jsem dělal já - resp. do rozvaděče jsem přidal jistič, podružný digitální elektroměr a natáhl kabel a pospojení k mistě TČ. V TČ si to zapojila firma sama.

Děkuji.

Akú, čoho chceš meniť sadzbu?

Odber vody z teplovodu do radiátorov?

Odber elektriky na základe sily ističa pred elektromerom?

Odber plynu z IS?

Však sa ti týmto zariadením zníži odber a na budúce vykurovacie obdobie ti zmenu spravia sami, akurát ti vrátia preplatok. Máš to u nich odložené, ako v peňažnom ústave, šušne do rezervy.

Je fakt, že při provádění revize má být dokumentace. Na druhou stranu se dělají revize třeba u starších zařízení kde třeba dokumentace již neexistuje. Záleží na rev. technikovi jak se k tomu postaví.
K novému tepelnému čerpadlu asi existují nějaké dokumenty, kde bude alespoň uvedeno jak se třeba na přívodní svorkovnici zařízení připojí, včetně údajů o napětí a jištění.
Možná by stačilo, pokud v dokumentaci je třeba obrázek připojení svorkovnice, tak to překreslit a doplnit zakreslením přívodních vodičů a jističe. Víc toho asi není. Pak by mohl tento nákres revizák doplnit například "zapojení odpovídá skutečnosti" potvrdit a přiložit k revizní zprávě.
Pokud by chtěl na ten "kus kabelu" projekt od projektanta, připadá mi to zbytečné.

Pro přiznání sazby snížené el. na tepelné čerpadlo je nutné toto zařízení popsat v revizi odběrného místa stejně, jako ostatní spotřebiče. K tomu je (někdy) třeba doložit potvrzení montážní firmy o instalaci tepelného čerpadla - tedy:
-typ čerpadla, topný výkon, elektrický příkon čerpadla + elektrický příkon bivalentního zdroje
- adresu místa instalace tepelného čerpadla
- výpočet (nebo alespoň stanovení) tepelných ztrát objektu
- identifikační údaje instalační firmy

Dále je také nutné upravit elektroměrový rozvaděč tak, aby se samostatně daly ovládat spotřebiče akumulační (bojler -8 hodin), přímotopné (bivalentní zdroj - přímotopný kotel -20 hodin) a tepelné čerpadlo (chod kompresoru -22 hodin), tedy TŘI SAMOSTATNÉ POVELY PRO HDO ŘÍZENÉ SPOTŘEBIČE.
Na základě těchto informací udělá revizní technik prohlídku, měření a vystaví revizi odběrného místa.

Celé to slouží distributorovi k tomu, aby slevu na "TČ" nemohli požadovat vychcánci s přímotopným topením, kteří si nainstalují klimatizaci se schopností topit, tedy TEPELNÁ ZTRÁTA OBJEKTU MUSÍ KORESPONDOVAT S VÝKONEM TEPELNÉHO ČERPADLA.

To je celý :-/

Z vlastní zkušenosti.
Nejdříve požádat čez o změnu sazby. Pak provést montáž všeho potřebného. Revizní zprávu doplnit vyjádřením montážní firmy.
Projekt není třeba, ani jsem ho neměl. Asi jste ho špatně pochopil. "dokumentaci, kde je zakresleno, jak je TČ připojeno" asi myslel něco jiného.
To že to je do podružného rozvaděče je jedno, páč se bude spínat celý hlavní rozvaděč dle sazby.
Když jsem nevěděl detail, zavolal jsem na 800888871, pak 3 a operátorka vše dopodrobna vysvětlila i navedla u poče na jejich formuláře.