Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou pračku ?

Ahoj, prosím o pomoc s výběrem pračky.

Jaké máte zkušenosti s pračkami se sušičkou a s parním praním? Je dobré to mít? Jak je prádlo sušeno, není pak pomačkané?

A k samotné pračce. Mám na ni tyto důležité požadavky:

Asi přední plnění, mám to tak raději, ale pokud by byl argument proti, tak se smířím i s vrchem plněnou..

Rozměr: max. 42 cm hloubka

Program rychlé praní nebo osvěžení prádla

Aby příliš nešetřila vodou, chci aby prádlo bylo co nejvíce zbaveno zbytků pracího prostředku

Aby šlo dobře nastavovat, kdy se má spustit (kdyby i přes mobil, ideál, ale stačí dostatečné časování)

Bonus bude, když nebude moc hlučná

Peníze: do 35 tisíc, ale klidně i mnohem mnohem míň, když splní výše uvedené požadavky

Díky za pomoc s výběrem, netuším totiž, jaké značky jsou teď dobré a kterým se vyhnout.

Díky za tip, jen mám obavu, že né vždy platí kvalita v minulosti = kvalita v budoucnu. Já měl dříve levnou a velmi praktickou pračku Candy, která byla držák a pak když jsem sháněl novou do jiného bytu, byl jsem varován, že se kvalitnou provedení značka značně zhoršila. To je už také nějakou dobu. Proto se ptám spíše na aktuální situaci na trhu.

Miele je pořád ještě jistota, ale nechají si to sakra zaplatit. Candy je stále dost slušná značka, z těch levných je asi jedna z nejlepších. První vydržela patnáct let a ještě někde slouží, pravda, byla to tak kategorie D+ :-D, žádná úsporka, ale plnila co měla, protože pračka v prvé řadě potřebuje vodu, nepere pračka, ale voda :-). Druhá, "nová", slouží pátý rok bez sebemenšího zadrhnutí, už je to ale bohužel kategorie bůh-ví-jaký-áčko, takže postup je takový, že po startu a zaprání je potřeba přes násypku dolejt tak dva litry vody, nicméně je to rutina, která se dá naučit. Už z toho vyplývá, že se jedná o boční plnění, u vrchního můžeš na takovýhle hack-aroundy zapomenout.

Vybral jsem Candy v ceně kolem 15tis. Kdyby se nejednalo o úzký profil (hloubka pračky), dostal bych se i u Candy s podobnými vlastnostmi pračky na mnohem nižší cenu. A zatím spokojený bohužel nejsem, ale ještě ani nemám dočtený celý návod k pračce, tak nechci ještě pračku pomlouvat. Každopádně i přes přitomnost funkce přidání vody pere dosti na sucho, což mě neskutečně vytáčí.. A taky je docela dost hlučná (o dost hlučnější než stařičká AEG) a nemyslím si, že to je jen možná ještě ne dokonale poštělovanýma nožičkama. Ve fázi praní na sucho hlučná není, až později při máchání nebo sprchování prádla vodou..
Uvažuji o vrácení. :-(

Velkou pochvalu mohu dát alespoň eshopu, jeho služby byly skvělé (Mall jako obvykle pračku neměl ani skladem, Alza nebyla v Praze schopna doručit na konkrétní čas): Onlineshop.cz

+ Oproti konkurenci za stejnou cenu zboží ještě dárek
+ Chat s prodejcem s rychlou odpovědí
+ Opravdu odborná montáž, snaha vše pořádně vysvětlit a poučit zákazníka atd.
+ Ochota v Praze přijet ve večerních hodinách, rychlé dodání po objednání
+ Prostě max. spokojenost i když cena dopravy a montáže nebyla nejnižší (alza je levnější, ale musel bych být doma celý den)

- Nešlo platit při jejich doručení s montáží kartou (s PPL bez montáže by to asi šlo)

Poslední naděje vkládám do nahrání vlastních programů do pračky, protože samotný program sprchování je s dostatečným množstvím vody a vypadá, že jinak by prala kvalitně. Na sucho ale zůstanou chloupečky, prostě se to neodplaví. Takže s krátkými programy a běžnými se mohu asi rozloučit? No ještě jsem neměl čas pořádně otestovat, ale i vzhledem k hluku už docela lituji. Jen mě zaráží, že v diskuzích a recenzích uživatelů si pračku všichni pochvalují.

Dobrý den,

mohu vědět jaký model přesně ta pračka Candy byla? Snažím se dohledat a bohužel marně. Zajímá mě odstraněn odkaz (Kurt)Candy CSS4 1382D3/2-S, což je teda asi naprosto jiná cenovka, než do které jste mířil vy, ale nemůžu obecně ke značce najít moc zpětné vazby, takže ocením jakýkoliv postřeh. Jinak kdybyste někdo měli názor i k tomu konkrétnímu modelu, tak budu samozřejmě taky rád :). Díky moc.