Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní lázeň s regulací teploty

Ahoj,
nemáte tip na vhodnou vodní lázeň / ohřívač s plynulou regulací teploty řekněme např. od 30°C do 1xx°C. Jde o to že např. oleje pro natírání dřeva je dobré mít ohřáté na konkrétní teplotu, např. na 50°C. Takže by se hodilo mít nějaký ohčívač do terého se naleje voda / postavíte na něj hrnec s vodou/, nastaví se teplota např 50°C a on tuto teplotu bude neustále udržovat. Jak toto řešíte?

Našel jsem indukční vaařiče které umí regulovat od 60° ale s krokem po 20° což je nepoužitelné, případně potravinářské vodní lázně (zbytečně drahé - 5000 KČ) a nebo pro medicínu/výzkumnou činnost (desetitisíce). Člověk nepotřebuje nerez ani sterilitu, jen tu funkcionalitu.

PS: Na výrobu samodomo není čas, hledám hotové řešení.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Žehličku jsem chtěl taky navrhnout, ale to už tu bylo. Já bych asi použil obyčejný vařič s plynulým…
Zerozero 11.10.2019 00:48
Zerozero
Řeším to aby to bylo co nejuniverzálnější do budoucna. Potřeboval bych udržovat teplotu i pod 100°C…
petank 11.10.2019 08:30
petank
Dobrý den,tak jsem nevydržel a šel hledat ten laboratorní ohřívač.Trošku jsem se sekl,termostat má n… nový
Lubomír 11.10.2019 12:43
Lubomír
Nakonec jsem pořídil zavařovací hrnec. Krom toho na co jsem to potřeboval to má i další využití v do… nový
petank 08.04.2020 10:19
petank
Jj, dá se v něm vařit pivo. nový
bahno 08.04.2020 12:48
bahno
Ttto jsem řřřekl já :-D poslední
kejki 10.04.2020 11:20
kejki
Napadá mne, že existují čajovary na bylinné čaje, kde je potřeba nastavit teplotu nižší než teplotu… nový
Yarda 09.04.2020 12:18
Yarda

Žehličku jsem chtěl taky navrhnout, ale to už tu bylo. Já bych asi použil obyčejný vařič s plynulým termostatem. Na ten bych nádobu s olejem dal buď přímo, nebo případně přes nádobu s vodou (myslím zbytečné). Nějaké míchání se mi zdá zbytečné, jakmile olej teplotou zřídne, promíchá se sám termickým prouděním. Vhodné nastavení termostatu zkusmo, teplota myslím není nijak kritická.
https://www.datart.cz/varic-sencor-scp-1504bk-cerny.html?gclid=EAIaIQobChMIyLD7l-GS5QIVgc13Ch17Zgj0EAYYAyABEgIW_fD_BwE

Dobrý den,tak jsem nevydržel a šel hledat ten laboratorní ohřívač.Trošku jsem se sekl,termostat má na boku posuvný.Ale na minimální teplotu plotna hřeje hodně,měřeno selským rozumem,plivnutím na plotýnku to jen zasyčelo.
Možností bude více,podobné termostaty mají pečící pánve,také ho někde mám,pánev je sice KO,ale termostat zůstal.Nevím však jestli jeho rozsah odpovídá požadovaným parametrům.Tu pánev bych jako kutil bral nejlépe,není vratká,má plochu pro více plechovek s nátěrovou hmotou.
Osobně bych to řešil ošetřením laciným termostatem z ebay,používám je do líhní a rozsah by vyhovoval,hysteréze se dá nastavit s přesností jedné desetiny stupně.Prostě vařič rozebrat a pod plotýnku připevnit snímač-termistor,který je součástí termostatu a přerušit fázi,kterou by termostat spínal relátkem,které je dostačující.Vše pospojit bezpečně uvnitř vařiče.:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru