Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava kabelu od brusky

Dobrý den chlapi,

dneska se mi přerušili oba draty od brusky. Jak fazový tak nulák.

Nejradši bych to nepajel , takže mě napadla lisovací kabelová spojka či wago svorka a dát to do smrštovačky. Může být ?

Vyscaní výrobcovia týchto prístrojov ponechajú iba krátky "chvostík", max. o dĺžke 20cm vývodu 230V/50Hz z prístroja, opatreného na tomto krátkom kábli pevnou zásuvkou určenou do exteriéru https://www.hornbach.sk/shop/Gumova-zasuvka-PCE-cierna/8250776/artikel.html

(prípadne s klapkou na pružine), aby nebolo možné vlastným rezným kotúčom rozbrusovačkou, pílou, sekáčom používaného prístroja a jeho pohyblivých častí, dočiahnuť ku káblu a prerušiť prívodný kabel.

Nech si majiteľ "prefikne" neopatrnosťou svoju vlastnú predlžovačku.

Takže skráť kábel a pripoj ho podľa normy k nerozbitnej, pevnej, gumennej zásuvke určenej do exteriéru. Záleží jedine na použitej predložovačke a šaltri, aby boli zapojené podľa normy.

Taky se mi už stalo. Dráty jsem spájel (ale lisovací spojka je obecně lepší), každý vodič přetáhnul smršťovačkou a celé to omotal butylkaučukovou páskou. Ani to nebylo moc vidět, jen takový trochu oteklý kabel :-) Samozřejmě s vědomím, že jsem tím porušil platné předpisy, ale zatím mě to ještě nezabilo :-)