Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava kabelu od brusky

Dobrý den chlapi,

dneska se mi přerušili oba draty od brusky. Jak fazový tak nulák.

Nejradši bych to nepajel , takže mě napadla lisovací kabelová spojka či wago svorka a dát to do smrštovačky. Může být ?

Proc? A ne, neuspokoji me odpoved: Pise se to v norme. To vim, na skoleni rikali. Ale proc? Ma to nejake duvod, kterej me unika? Blbe je tam kulik navic, ale nenapada mi zadny misto, kde by to zvysovalo nebezpecnost.
Doma bych to tam klidne dal a vubec bych se tim netrapil, ve firme kde to ma prochazet revizema nezbyde nez vymenit celej kabel.
BWT: ta spravna lisovaci svorka se spravnou buzirkou v sade se spravnym stemplem _JE_ korektni reseni. Drazsi nez novej kabel, hnusnejsi nez zasuvka na drat, ale z hlediska norem koser. Presto by se mi nelibila.

Vyscaní výrobcovia týchto prístrojov ponechajú iba krátky "chvostík", max. o dĺžke 20cm vývodu 230V/50Hz z prístroja, opatreného na tomto krátkom kábli pevnou zásuvkou určenou do exteriéru https://www.hornbach.sk/shop/Gumova-zasuvka-PCE-cierna/8250776/artikel.html

(prípadne s klapkou na pružine), aby nebolo možné vlastným rezným kotúčom rozbrusovačkou, pílou, sekáčom používaného prístroja a jeho pohyblivých častí, dočiahnuť ku káblu a prerušiť prívodný kabel.

Nech si majiteľ "prefikne" neopatrnosťou svoju vlastnú predlžovačku.

Takže skráť kábel a pripoj ho podľa normy k nerozbitnej, pevnej, gumennej zásuvke určenej do exteriéru. Záleží jedine na použitej predložovačke a šaltri, aby boli zapojené podľa normy.

Taky se mi už stalo. Dráty jsem spájel (ale lisovací spojka je obecně lepší), každý vodič přetáhnul smršťovačkou a celé to omotal butylkaučukovou páskou. Ani to nebylo moc vidět, jen takový trochu oteklý kabel :-) Samozřejmě s vědomím, že jsem tím porušil platné předpisy, ale zatím mě to ještě nezabilo :-)