Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fabia 1.9TDI - cukání při přidání/ubrání plynu

Zdravím, krátce vlastním Fabii s motorem 1.9TDI 74KW r.v.2006, při puštění plynu to trhne dozadu, při přidání dopředu, jdou cítit rázy, jakoby se to o něco opíralo. A ještě drobnost, při startu a asi okolo 1100ot/m se klepe, dotázal jsem se na to, a prej je to normální, takže jsem to vzal. Neví někdo prosím vás, co s tím je? Díky za každou radu

No že když jedu třeba v nové Felicii, zařadím čtyřku a pustím spojku naráz jak sem zvyklý z trabanta, tak to škubne. Tak se nato musí dávat pozor. A bez zahřátého motoru auta někdy škubou, zvlášť když nemají sytič. Čtyřtakty se mají zahřát aspoň chvíli než se vyjede.

Tak jinak, spojka je PUŠTĚNÁ, rychlost zařazená, pustím plyn, třeba z mírného kopce, a škubne to, přidám, škubne to, cítím a slyším rázy. A to jak při studeným, tak zahřátým motoru. Nedělá to jen pri řazení, ale i při jízdě. A ano, spojku pouštím naráz, protože mám v nohách ten moment, kdy to pustit bez škubance.

To neřeknu, je to tak 5 let a dělalo se víc věcí. Jen jsem někde potkal upozornění, že mají tendenci měnit jen ty snadno dostupné, takže výslovně zadáno vyměnit přední i zadní. V autě to byly spíš škuby, než rány ale už nevím, jestli to dělalo i se spojkou, nebo jen brždění motorem-přidání plynu.

Škrtící klapku mají jen benzíny, ne? Pokud teda vím. Tahle klapka má sloužit k hladkýmu zdechnutí motoru, a zabraňuje vlítnutí oleje do motora když se ti vysype turbo. Opravte mne, jestli se mýlím. Každopádně si jdu vyhledat info.