Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanika u DVD

Ahoj,najde se tu kutil elektronik,co by mi poradil ohledně dvd mechaniky v dvd rekorderu..
Jedná se o DVD Samsung DVD SH 893...Byla zněj mechanika vyjmuta a po znovu vložení nefunguje..Nevím,kčemu a kam patří ta měděný
pulkroužek,jak je na fotu...Nemám měřák,nic...jen šroubovák..Nemáte stímto dvd někdo zkušenosti? Mechanika před tím normál fungovala,ted ani nevrčí..Okamžitě dvd to hodí pouze do systému HDD..

Mechanika je původní, nebo nová?
Kdo zapojoval plochý konektor od mechaniky?
Má ten půlkruh konektor na konci?
Ten kdo to montoval neví?
Není na horní víku nějaké uchycení pro půlkruh?
Mohl by to být materiál k důkladnému vodivému spojení všech částí přehrávače, tzn bez konektoru a vodivý po celé délce.

Přidej foto zapojení mechaniky-napájení a data.

Nevím jestli se nedívám špatně ale ten plochý kablík k mechanice vypadá jako šikmo zasunutý ( modrá část), zkontroloval bych polaritu obou konektorů a také napájecí bílý kablík v zadní části mechaniky. Ten "měděný půlkroužek" mi silně připomíná část dámského prádla - konkrétně ocelovou kostici z podprsenky...

Tady byste asi měřákem stejně nic nezměřil (pokud nemáte servisní návod, maximálně můžete změřit jestli je napájení, kde se dá očekávat a velikosti jaká se dá očekávat), takže to neni na závadu.
Pokud nedošlo k poškození hrubým zacházením nebo elektrostatickým výbojem, musí to fungovat. Mám tento videorekordér ve své sbírce (myslím SH895, ale rozdíl bude jen ve velikosti disku) a rozebraný jsem ho měl vícekrát, dokonce jsem jeho disk i zkoušel v počítači.
Zkusil bych odpojit a prohlédnout čistotu konektorů na těch kabelech (musí se kovově lesknout a jsou to jemné konektory, takže i zrnko prachu může narušit kontakt) a jestli nejsou polámané (to by se blbě opravovalo) a znovu pečlivě zapojit. Také se mi zdá (a jak čtu, nejsem sám) ten kabel s mobrým koncem nepřirozeně zkroucený, zkuste vysledovat, jestli tam neni nějaké označení orientace a jestli neni obráceně (případně bych se mohl podívat, jak to vypadá u mě, ale to by nebylo dřív jak o víkendu). Je prý jedna ze základních metod praktiků koukat na to, kam směřují naohýbané kabely, týká se to sice silnodproudu, ale někdy to pomůže i ve slabo.

Hádám,že ten malí bílí je napájení mechaniky a měla by běžet i bez zapojení datového,ne?Prostě jí vyzkoušet,zda-li je v háji mechanika(ikdyž před vyndánim fungovala) nebo hledat chybu jinde.Ten modrý jinak zastrčit nejde,než jak je na fotu a zkoušel jsem ho mockrát různým způsobem,bohuž nic se nedělo..