Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanika u DVD

Ahoj,najde se tu kutil elektronik,co by mi poradil ohledně dvd mechaniky v dvd rekorderu..
Jedná se o DVD Samsung DVD SH 893...Byla zněj mechanika vyjmuta a po znovu vložení nefunguje..Nevím,kčemu a kam patří ta měděný
pulkroužek,jak je na fotu...Nemám měřák,nic...jen šroubovák..Nemáte stímto dvd někdo zkušenosti? Mechanika před tím normál fungovala,ted ani nevrčí..Okamžitě dvd to hodí pouze do systému HDD..

Mechanika je původní, nebo nová?
Kdo zapojoval plochý konektor od mechaniky?
Má ten půlkruh konektor na konci?
Ten kdo to montoval neví?
Není na horní víku nějaké uchycení pro půlkruh?
Mohl by to být materiál k důkladnému vodivému spojení všech částí přehrávače, tzn bez konektoru a vodivý po celé délce.

Přidej foto zapojení mechaniky-napájení a data.