Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nafta vs. benzín

Jednoduchý dotaz, kupovali byste dnes osobní auto na naftu?

Nezáleží mi na ceně paliva či na tom, po kolika km ročně se dízlák vyplatí. Jde mi jen o to, abych časem nezjistil, že mě časem s naftovým motorem nepustí do města či vůbec na ulici. Jeden nikdy neví, co z moudré eu vyleze. Nerad bych vyvalil x set tisíc za auto, s kterým se budu moci za pár let akorát tak vyfotit.

Favorita máme 25 let. Nemíním kupovat za pár let další, to nové bude až do smrti. Najedeme ročně nižší jednotky tisíců km.
Manželka si vyhlédla řadu Volvo V40.

Já se spíš bojím toho, že kdyby to prošlo, tak by se naši politici určitě velmi rychle inspirovali.
Jestli projde, neprojde - větší průser je v tom, že protěžují něco postihem druhého. Jako by v běžeckém závodě místo dopingu soupeřům nakopli kolena. No jo, prostě elektronesmysly netáhnou, přes všechny snahy zelených pomatenců, furt to má hromadu nevýhod a lidi to nechtějí.

Já myslím, že táhnou, když je Musk nestačí vyrábět.

Známý si teď Teslu koupil a je to parádní auto. Čekal v pořadníku snad půl roku. Jasně, cena je z pohledu běžného občana strašná, ale to je tak ta jediná nevýhoda - pokud tedy nejezdí dálkové jízdy a musel by se cestou zabývat dobíjením. Ale tohle snad i v ČR nebude za 10 let žádný problém.

-----
Diskutabilní je to "eko". Jak známo, elektřina se také musí někde vyrobit a tohle je problém, místo čoudícího auta v Brně tu máme čoudící komín v Počeradech.

Mým potřebám by elektroauto téměř vyhovovalo. 90 procent denního objemu jízd je do 50km. Problém je ale těch zbylých deset procent. Nebýt schopen dojet ani z Brna do Prahy bez půlhodinového nabíjení je prostě fail.
Jinak jedna čoudící elektrárna je pořád výrazně efektivnější než deset tisíc decentralizovaných zdrojů. A s jádrem jsme úplně jinde, takže tam problém nebude.