Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání rádia

Od včerejška se mi doposud bezproblémové rádio (Thomson CS500) po náhodných intervalech samovolně vypíná (zhruba 15-60 minut, přijde mi, že se interval zkracuje), způsobem jakoby vypadla elektřina (nebo jako když jej vyrvu ze zásuvku), ne kontrolovaně jako, když jej vypnu tlačítkem do stand-by. Vzhledem k tomu, že žárovka lampy připojená na stejnou zásuvku v ten moment ani nepoblikne, usuzuji, že je problém v rádiu. Po vypnutí je navíc rádio okamžitě připravené v režimu stand-by, takže jej lze okamžitě zase zapnout.

Kde hledat chybu?

prý se dá stáhnout servisní manuál: https://elektrotanya.com/thomson_cs500_crkd2109.pdf/download.html
tam může být vadné cokoliv: relé 901, ovládání spínacího tranzistoru 901 nebo samotný tranzistor...
teoreticky by šlo relé přemostit a vypínat prodlužkou nebo časovým relé, ale jsem zásadně proti kříšení starých krámů, kde chybí potřebné funkce.

pořídil bych místo toho něco normálního - bez kazeťáku, zato s bluetooth nebo s usb, může být bez beden.
thomson vyhodit na smetiště dějin a pokud vyhovují nekvalitní staré pidibedničky, připojit je k novému krámu.

Já naopak pro kříšení starých krámů jsem. Nesnáším zbytečné vyhazování věcí, které jdou opravit za pár korun a funkcemi naprosto vyhovují. Sestavu používám pouze jako reproduktory k PC, takže žádné zbytečné funkce nepotřebuji (Bluetooth, USB atd.).

Vypínání přes prodlužku mi vůbec nevadí, naopak už teď jsem si na přívodní kabel dal vypínač, protože to ve stand-by má vysokou spotřebu a v tichu v noci to bručí.