Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký průměr Cu trubek

Zdravíčko,
budeme u kamaráda dělat rozvod vody v malém bytečku. V podstatě tam bude zapojená jen klasická sestava vana, umyvadlo, záchod, dřez/myčka, pračka. Vše je celkem na malém plácku. Nejdelší štreka bude mít tak 5m a bez zatáček tak 3m. Jaký zvolit průměr ?? Budou stačit 18tky trubky?? To samé pak na topení, bude se dělat nový kotel a na něj dva radiátory (přes zeď na obě strany).

Díky za rady.

Průměr trubek bude stačit (pokud bude na topení čerpadlo). Jinak na vodu spíše svařovaný plast, případně ohebný třívrstvý se šroubenými, nebo lisovacími šroubovacími mosaznými spojkami a fitinky (perfektní práce, ale je poměrně drahý). Ale možno i tu měď. Jak se provádí pájení mědi popsal perfektně a přesně umfa. Ale pokud spoj u mědi teče, nutno každopádně vypustit vodu z potrubí úplně a co nejdále od spoje. Jinak se nepodaří spoj prohřát, případně do něj jde pára.

Jaké trable s plastem? Po 11 letech jsem předělával koupelnu a PPR trubky byly uvnitř čisté, ničím nezarostlé. Viděl jsem i trubky po 20 letech a také nic. A případné opravy jsou velmi jednoduché.

Je mi úplně jedno, jestli se rozhodneš pro Cu nebo PPR, ale nechápu tu zaujatost proti PPR :-/