Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mokrá zed

Zdravím, jedná se o pronajatý dům, který má jednu zeď mokrou. Na té zdi ani nikde v blízkém okolí není nic, kvůli čemu by měla být zeď mokrá (přívod vody, odpady atd). Řešila jsem i se sousedem (radovka) a soused má tu stejnou zeď také vlhkou ale ne tolik, i když kdo ví, nalepil na ni sadros a obklady. Jelikož jsme v pronájmu, nechce se mi investovat do podrezani, ale nějak to řešit musím, jelikož nám už od té zdi zplesnivela skříň, která byla dělaná na míru. Našla jsem na netu Aquastop cream. Myslíte, že by to mohlo mít účinek? Nebo doporučíte něco jiného? Na podlaze je beton, zeď je mokrá cca až metr od země komplet. Vetram pomalu nonstop, ale žádná změna. Skříň není kam jinam dát, ale je cca 10-15cm od zdi a i tak má plíseň.

Otázka je, kde se tam bere/vzala ta voda. Může tam jít ze země chybějící nebo porušenou vodorovnou nebo svislou izolací, může tam napršet a stéct spárou nebo nějakou trubkou (třeba blbě udělaným odvětráním), natéct z prasklého vodovodu, topení, odpadu, z kondenzátu klimatizace a sto dalších věcí co si kdo vymyslí. Zedníci i stavební řemeslníci občas pracují jako prasata a natáhnou trubku kde neměla být, proseknou izolaci, provrtají odpad... Dokud se tohle nevyloučí, ta sanační omítka asi moc nepomůže.

Znovu píšu, že jak od vody tak kanalizace jsou jak u nás tak u souseda trubky úplně jinde. U nás je zeď od trubek a kanalizace cca 6 metrů. U souseda je to 2metry. Hlavne soused má kanalizaci udělánou cca před 4 roky novou. Akorát jsem se teď dozvěděla, že před námi tu rok bydleli Romové, kteří ani netopili a před tím byl dům cca 10 let prázdný

Na chalupě bez zemní izolace NENÍ zeď mokrá, ale nepozorovaně nepatrně vlhne, takže v řádu roků (10 až 20 let) "trouchniví" omítka do výše cca 30cm. Pokud je zeď mokrá do 1m, hledal bych opravdu externí zdroj vody, jak je zde už mnohokrát napsáno. Řeš problém a vyhni se sanačním omítkám (jsou na nic).

Vlhkost z podloží to právě není, proto jsem psal o té chalupě. Příčinu bych hledal v zatékající vodě. Nejlépe kousek zdi odkrýt. Je zeď mezi vámi a sousedem kompaktní? Změřte její hloubku. Nejsou to dvě zdi nalepené na sebe, mezi které třeba zatéká se střechy? Byl jste na střeše?

Pokud tvrdí nájemce, že tam není žádné potrubí, napadá mě, jelikož se jedná o řadovky, že můžou stát na základové desce, která nemusí být rovná a někde např. od okapu tam pod izolací zatéká a voda zůstává v nějaké nerovnosti a současně je tam porušená izolace. Je to ale jenom úvaha jelikož to nikdo z nás dům neviděl na vlastní oči.

Vrtačkou a dlouhým vrtákem :-) (ale s tím bacha na nějakou případnou izolaci nebo jiné svislé kontrukce).
Též změřením tloušťky, ale musí se to měřit přesně. Záměra by se vedla skrz přilehlá okna, bude potřeba ocelové pásmo, přesná vodováha a příslušně velký ocelový úhelník, na zdi nalepit papírovou pásku a na ni dělat rysky. Strojařské zkušenosti při tom nebudou k zahození a samozřejmě úplně nejlíp by to změřil geodet.

Zkuste vyfotit nebo nakreslit tu mokrou skvrnu, hlavně její hranice.

Podle Vašeho popisu to vypadá na společnou zeď (vlhkost též u souseda), který ji překryl a tím zhoršil stav na druhé straně stěny. U řadových domků pokud se jedná o společnou zeď, by tato měla být vytažena nad střechu z protipožárních důvodů. Koukněte tedy z venku na střechu domu.

ak sa to deje iba cez leto a horucavy,ide o kondenzaciu vzdusnej vlhkosti na chladnejsom povrchu.ta stena je odlisna od ostatnych materialom.treba navysit teplotu rosneho bodu-dakedy staci fasadna farba,dakedy treba omietku na to stvorenu.vlhkost sa zrazi na stene,steka na podlahu,ked stena obschne,taha vlhkost z tej podlahy a taky je to bludny kruh.. .... ................. ................................napriklad v pivnici stena z porobetonu nenavlhne,ale vedlajsia stena z betonu bude jak s hadicou postriekana zaciatkom leta,potom bude mokre vsetko ak sa nenavysi rosny bod