Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jiskření uhlíků

Elektrická řetěz.pila AL-CO: Jiskří uhlíky, nikoli běžné jiskření-sem tam jiskra, jak je obvyklé, ale až sršení, táhne oblouk po kolektoru. Zajímavé je, že motor neztratil výkon a pila řeže normálně. Má někdo podobnou zkušenost? Dík za názor.

Předmět Autor Datum
Dobrý den,nezapínejte již pilu.Toto bývá prvotním příznakem již hodně opotřebených krátkých uhlíků a…
Lubomír 12.06.2019 18:28
Lubomír
Krom opotřebovaných uhlíků mohou být příčinou spáry mezi lamelami kolektoru zanesené vodivým prachem…
czcharlie 12.06.2019 20:37
czcharlie
může uhlík váznout i když má správnou délku v pouzdře. Nebo a to je horší, bude přerušeno jednonebo…
paul 12.06.2019 20:52
paul
Jiskření by bylo způsobeno zkratem, ale to není až tak podstatné, prostě závada na vinutí rotoru.
czcharlie 12.06.2019 21:08
czcharlie
Přátelé dík všem. Uhlíky jsou krátké, tak je možné, že přítlak pružiny je nedostatečný, jak píšete.…
jef 13.06.2019 18:29
jef
Mezi lamelami musí být k naměření stejný odpor (vinutí je zacyklené, takže pokud neni utržený přívod… poslední
ml1 14.06.2019 13:43
ml1

Dobrý den,nezapínejte již pilu.Toto bývá prvotním příznakem již hodně opotřebených krátkých uhlíků a tudíž malého přítlaku uhlíků ke kolektoru čímž dochází k tažení jisker,je to nežádoucí a počátek vyhoření kolektoru.Dejte nové ulíky,zabrušte jemným smirkovým papírem do radiusu kolektoru.Pokud je vše v pořádku jiskřit to nebude a pila bude sloužit dále.:-)

Krom opotřebovaných uhlíků mohou být příčinou spáry mezi lamelami kolektoru zanesené vodivým prachem nebo v případě, že spáry mezi lamelami jsou vyplněny nevodivým materiálem, může tento materiál mírně vystupovat nad povrch lamel. V prvním případě je potřeba spáry opatrně a s citem proškrábnout, v druhém kolektor zarovnat. Smirkový (či skelný) papír ale není úplně nejvhodnější kvůli pozůstatkům brusného materiálu, který se při broušení z papíru uvolňuje a způsobí rychlejší opotřebení uhlíků. Na kolektory se prodávaly pilníky s jednoduchým sekem, ale vyhoví jakýkoli jemný pilník vhodných rozměrů. Po zarovnání lamel (ať už pilníkem nebo smirkem) je nezbytné obnovit drážky do hloubky cca 1mm, pokud nejsou z výroby vyplněny izolantem (obvykle epoxidová pryskyřice).

Přátelé dík všem. Uhlíky jsou krátké, tak je možné, že přítlak pružiny je nedostatečný, jak píšete. Také poslední názor potvrdil moji teorii o možném přerušení některého závitu na kotvě. Zjistím, opravím, třeba pilu ještě zachráním.

Mezi lamelami musí být k naměření stejný odpor (vinutí je zacyklené, takže pokud neni utržený přívod od lamely, vždy něco naměříte). Spíš než zkratem by to mohlo být přerušením vinutí, proud se nemá kudy uzavřít a tak zvyšuje napětí a tím způsobuje jiskření, zkrat si myslím by způsoboval možná nerovnoměrnost chodu, ale jiskření ne, indukčnosti zkrat nevadí spíš naopak.
Pak jsou samozřejmě takové ty konstrukční příčiny - reakce kotvy, která posunuje neutrální osu a u střídavého motoru ještě transfromační napětí. To způsobuje to "běžné" jiskření, protože s reakcí kotvy se počítá - uhlíky jsou rovnou mimo osu (tam kde se nachází při běžném zatížení), pokud je potřeba (a stavitelnou polohu uhlíků snad dnešní motorky nemají, tím, že jsou vyráběné hromadně, tak se šetří každý halíř), ale transformované napětí se zrušit nedá, takže se s ním taky počítá.
Při troše štěstí to budou opravdu jenom ty uhlíky.
Rotory se obvykle neopravují, možná že už to ani nikdo dneska neumí, dělali jsme to naposledy ve škole a to opravdu jenom pro někoho ze známosti s tím, že dneska se to rozhodně nedělá (a taky, že výsledek je značně nejistý, i když pani mistrová pamatovala doby, kdy se to dělalo, takže to ještě uměla).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru