Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čerpadlo

Dobrý den,

Mám čerpadlo pro čističku vody ,

P1 = 0,39 kW. 230V
P2= 0,20kW 40C
I= 1,95A 50Hz

Kde odešel kondenzátor (čerpadlo se nechtělo ani rozběhnout)
6 μF+-10% PO

Nahradil jsem ho větším dle doporučení v obchodě
12 μF+-5%

Čerpadlo 10 min jelo a posléze se vypnuli.

Dle výpočtu co jsem se koukal je max 12 μF

6 μF /230V / 50Hz je prepísaný, never predajcovi.

Motor sa drhne(?), nie je to kosačka s voľnobežnými obrátkami bez záberu určená napríklad na trávu.

Kontrola::::
Ložiská, ucpávka, odstredivé lopatky čerpadla či poškodený, vyosený lamelový kotúč.

Podle Tvých dodatečných informací bych typoval, že ve vinutí (což vizuelně nezjistíš) je vestavěná tepelná vratná ochrana-pojistka, která, v případě delšího přetížení čerpadla, vypne obvod napájení motoru čerpadla. Po schládnutí opět motor běží. Chyba nebude v rozběhovém kondíku, ale v zatížení čerpadla. Takže zkontrolovat jak snadno se otáčí a zda není problém s čerpadlem, těsněními a případně s ložisky.
V případě osazení kondenzátoru s vyšší kapacitou pak dojde zřejmě k většímu záběrovému momentu a motor se rozběhne, ale po krátké době opět tepelná ochrana vypne.

Žádnou tepelnou ochranu jsem nenašel tak fakt nevím.

Nicméně zítra na dílně otestují ten kondenzátor zda je proražený či nikoliv. Jelikož se čerpadlo točí hladce i při zátěži tak už opravdu nevím..