Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zastřešení filtrace bazénu

Dobrý den, jak máte řešenou bazénovou filtraci, aby to nějak vypadalo? Letos ji chceme nějak zastřešit, ať to není ale moc drahé, nemá někdo nějaký nápad nebo fotku?
Momentálně máme filtraci na paletě zakrytou plachtou, ale valně to nevypadá :-D

Dřevěná, rozebíratelná bedna z prkýnek, ze sešroubených čtyř bočnic (8 vrutů), o vhodném rozměru podle rozměrů filtru a čerpadla (já mám cca 70*70*70 cm), shora uzavřená plochým víkem s mírně šikmým povrchem, krytým proti dešti (PVC, polykarbonát a pod.) na pantech (může sloužit i jako odkládací stolek). Vhodný nátěr proti povětrnostním vlivům. Vývody hadicemi přes boky. Pokud nutno, možno snadno demontovat a na zimu uložit.

Zatím ne. Momentálně dělám novou. Stará, po 15-ti letech, mi od spodu zahnívala. Nebyla osazena nad terénem a byla stále venku, i přes zimu. Takže jsem ji zdemontoval a do týdne bude nová. Pokud bude ještě zájem, fotku pak pošlu. Jinak ale jde opravdu pouze o čtyři stěny, a víko. Já osobně je dělám z palubek (kterých mám dost) a dvou příčníků u vrchu a u spodu. Rozměr dle použité filtrace a čerpadla (moje zhruba v původně uvedených rozměrech). Možno ale rovněž z OSB desek, cetris desek, případně i třeba z polykarbonátu a pod.). Stěny k sobe sešroubeny 8 mi vruty, aby bylo možno případně snadno demontovat a uložit. Do stěn vyřezány pouze otvory pro hadice (ze spodu pro přívod od skimeru k čerpadlu, nahoře pro vývody ke kolektoru, vtokové trysky v bazénu a pro hadici přepadu čistění). Horní odklopná deska, mírně šikmá, na pantech krytá proti dešti PVC, nebo polykarbonát. A posadit v rozích na nějaké podložky (cihly, bet.dlaždice), aby byla mezera mezi terénem a bednou (což způsobilo zahnití mé původní). Přívod elektro 230V přiveden zespodu do bedny. Nahoře, pod víkem, ještě lišta s ručním spinačem čerpadla a elektronickým digitálním termostatem, který čidlem, v horní části kolektoru, automaticky zapíná čerpadlo při teplotě cca 40 st.C a vypíná při 30 st.C (možno nastavit).

Tak mám hotovou novou "budku" na filtr a čerpadlo. Vzhledem k dřívějšímu řešení jsem ji udělal trochu větší. Rozměry: š.:85 cm, hl.:70 cm, v.: 95 cm. Bočnice z modřínových palubek, víko z desky cetris 10 mm. V prostoru budky uloženy rovněž potřebné "propriety" (chlor šok, patáky, nádobky a pod.) Přikládám tedy i fotky. Na prvních postup montáže, pak celkové pohledy a pohled dovnitř (ovládání-spínání čerpadla). Za budkou, na staré konstrukci, 2 kolektory. Dnes už teplota vody 27 st.C. Práce cca 15 hodin. Já to dělal už naposled, mě to už přežije.:-D:puff: