
Smrad ze zdi
Zdravím, dáváme do kupy domek, ve kterém před tím bydleli asi prasata - kouření v domě, popelnice v obýváku atd... Že zdi jde smrad i po vymalování. Máme v létě v plánu zdi oskrabat, ale poraďte čím natřít, aby byla jistota, aby zeď opravdu nesmrdela. Napadla mě penetrace a pak malba. Ale jaká penetrace by byla nejlepší? Nebo pomůže vůbec?
Obouchat omítky na cihlu a natáhnout nový. Smrad z cigaret jen tak nepřekryjete.
Výborný nápad,ještě jí doporuč to zbourat.
A jaký lepší řešení nabízíš ty? Nebo jsi jen přišel rýpat?
Zdravím, ze zkušenosti (domek po dědovi) upozorňuji, že smrad nebyl jen ve stěnách, ale i v podlaze - prkna. Petr
To je naštěstí tady beton
Záhradný chrbtový alebo ručný tlakový 8l postrekovač s tryskou na dlhej tyči, rúšku, rukavice a čistým, neriedeným Savo originál fest omietky, stropy a podlahu rosením napenetrovať. Zopakovať po osušení postrekom Peroxidom vodíka o sile koncentrácii 35% (v bareloch dostaneš 60%) a na záver čistým kuchynským octom 10%.
Nechať omietky vysušiť a vyvetrať.
Vyjde ťa to na max.1000.-Kč čo je lepšie, ako omietky po murivo osekať a natiahnuť nové.
Snad poprvé, co s tebou souhlasím. Taky bych šel podobnou cestou. Místo sava bych ale použil chlornan sodný.
Hlavně pořádně větrat, teď v létě se to dá bez problémů.
KUK
No a proč mně to píšeš. Já to vím, proto jsem to taky psal. Má víc aktivní látky než savo...
V paneláku se kouřilo cca 30 let. Oškrabali se omítky, dali do perlinky s lepidlem, štuk a vymalovalo. To pomohlo.
Pišu postup z vlastní zkušenosti - nastěhování po silném kuřákovi.
Oškrábat malbu, rozmýt zbytky barev mýdlovou vodou na podklad, hloubková penetrace od primalexu, nátěr primalex plus. Pozor na malby polar apod. Dokážou vytáhnout fleky z podkladu.
Jen upozorňuji, že smrad byl pořád až do vymalování posledního koutu (v mém případě komory)