Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka 230V-měření-opálené kontakty

Zdravím,
Mám problém se zásuvkou 230V.
Jedná se o to, že jsem měřil multimetrem napětí v síti TN-S na svorkách zásuvky(1. hrot na fázi(L) a 2. hrot na nulák(N).
Při přiložení hrotů k zásuvce to prsklo(lekl jsem se::)) a vyletěl příslušný jistič. Po nahození jističe zásuvka funguje.
Pak jsem se podíval na kontakty kde byly přiloženy hroty a jsou opálené spíše propalené.(viz. Foto)
Připadá mi to jakoby tam nastal zkrat.
Mám to nechat být nebo zásuvku vyměnit?
Zda se mi, že je to špatně zapojené, protože by to nemělo dělat.
Když měřím zásuvku v síti TN-C tak v pohodě ji zmeřím a nic se nestane.

Děkuji za odpovědi.

Podle mě to je v pohodě. Navíc je to opálené tam, kde to ničemu nevadí, tak bych to neřešil.
Zkrat byl zřejmě naštěstí proti rámečku jak už bylo napsáno (hádám, že měřicí hroty vypadají podobně jako ta zásuvka).
Já takto kdysi přišel o měřák, teda ono asi bylo otázkou, kdy to přijde, protože se mi těch 220 propálilo přepínačem rozsahů (musela tam být nějaká nečistota, která na menších napětích dělala svod a na síťovém to byl výboj). Teda měřáku se moc nestalo, srdce (ICL7106) fungovalo dál, ale přepínač rozsahů (z jedné stany pozlacený tišťák ze druhé mosazné (nebo bronzové) jezdce, jeden upálený) jsem už dohromady nedal. Ale to už je takových let, to bylo ještě před levnými multimetry za 65 korun.

Zásuvku bych nechal, té očividně nic neni, po nějakých letech užívání budou podobně vypadat pracovní plochy, samozřejmě v závislosti na stylu užívání nemusí.

:-D:-D:-D
Ne, neměřil, už jsem to psal nad tebou v odpovědi.
Multimetr byl přepnutý na střídavé napětí.
Já taky kdysi jsem chtěl změřit proud kolik dá baterie 12V, vzal jsem oba hroty a dál jsem je na plus a mínus od baterie, začaly se mi v ruce zahřívat měřící šňůry říkal jsem si, že tady bude něco špatně. Později jsem zjistil, že jsem vytvořil na baterii zkrat.
Už vím, že se multimetr přepnutý na měření Amperů se zapojuje sériově do obvodu.