Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Občasná ztráta výkonu motoru (ztráta tahu)

Zdravím, mám motor 1.9 jtdm 110kw 16v včera večer jsem jel po práci domů (asi 25km), vše fungovalo tak jak má, dnes ráno nastartuji a auto úplně ztratilo výkon jedná se o motor s turbem který tlačí 1,6 barů. A vypadalo to jako kdyby byla hadice od turba někde děravá nebo jako kdyby byla rozpojená, ale hadice i intercooler jsou v pohodě nikde není žádná dírá a vše doléhá a těsní jak má.. Při jízdě někdy motor táhne jak má, při prudkém přidání plynu napr.. Rozjezd na dálnice tak nekdy motor cukne treba na pul vteriny pak jede jak má, a nebo jedu v pohode na tempomat 6 kvalt 130km/h 2 500 otáček turbo na rovince tlačí 0.8-1bar do kopce 1.3-1.5 ale nikdy jsem nemel 1.6 baru i pri plnem plynu v kopci (jedno jaký kvalt) vzdy max. 1.5.. A tlak kolísal rychle mezi 1.5 a 0.8 bar.. A pak treba 5-15 min motor netáhne a nejde pres 0.8 bar.. A pak jakp kdyby z niceho nic (opravdu jalp zazrakem) ožije a zase jede jak má.. Na přístrojovce žádna chyba ani kontrolka a na diagnostice není také nic hlášeno.. Kamarád mi říkal že to může dělat buď snímač plnícího tlaku ( MAP senzor) nebo regulátor tlaku turba (měnič tlaku) ten co hýbe s tou baňkou na regulaci lopatek od turba taková malá elektrická věcička se solenoidem kde je napojen podtlak z motoru a pak následně na tu baňku.. Obě věci tam mám pořád původní a mám najeto už přes 200tis. Km.. Jinak všechny filtry byly nedávno vyměněny, a auto má pravidelný volnoběh otáčky nekolísají, žádný válec nevynechává .. takže vadný vstřik, nebo špatný egr to není.. Chci ten snímač a regulátor vyměnit ale nevím zda to pomůže co myslíte vy? Nebo to může dělat ještě něco jiného? Děkuji za každou radu..

Všechny podtlakové hadičky od turba jsou kontrolovat společně s tou tlakovou hadicí a intercoolerem nikde nic všechny hadičky jsou v pořádku, a regulace pomocí té kulatinky co vede z té banky tak jde z lehka stlačit dolů a vrací se krásně (při vypnutém motoru) ale zaráží mě že když nastartuju auto tak se nestlačí dolů což by měla ne? např.. u jiného stejného motoru se už při pootočení klíčkem do první polohy ta kulatinka co je v té baňce krásně stlači až dolů při vypnutém motoru jen kličkama na kontrolkách.. tak že by ten regulátor tlaku???