Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sazeni do skleniku

Zdravim!
Poridil jsem si sklenicek, no polykarbonatak. Sesrouboval jsem 1264 sroubu a ted premejslim, kdy do nej muzu co dat. Relativne mrazuodolny veci(konkretne salaty) uz jsem tam nasypal, ale kdy takovy ty citlivky jako rajcata, papriky a tak? Cekat na zmrzly, nebo to prezije uz ted, protoze to precijen trochu izoluje? Lokalita Plzen, takze klimaticky tepla oblast.

Diky

Moc to neizoluje. Ještě bych chvilku počkal. Nejvíc náchylné na teplotu jsou okurky, těm stačí i +2 stupně aby odešly. Jinak můžeš přitápět nebo na sazenice dát ještě fólii. Většina lidí čeká až po zmrzlejch a nebo riskuje když to vyjde tak dobrý, když ne tak se koupí sazenice znova.

Jako nad malym elektropritapeni premejslim, ale to dam asi az na podzim. Myslenka je cca 2kW fukary a ridit to nejakym PLCckem, tak aby to fakt jenom nezmrzlo a limitovat tomu castku, kterou to smi protopit. Ale fakt az na podzim. Tepelnou ztratu jsem se dopocital 248W/K, tak uvidime...

Zem je teplá, navyše sa pod krytom Slnkom pôda cez deň prehreje čo stačí na udržanie tepla v noci.

S kľudom tam nasaď prepikírované planty rajčín (kup na trhu hotové v prípade, ak nemáš svoje od ledna dopestované v byte za oknom apod.), nezmrznú ani pri -5°C v prípade zmrzlíkov v květnu.

Koncom mája vrch skleníčka alebo celý skleník odním, aby sa opeľovali kvety a aby na habitus pôsobilo ÚV žiarenie.

Najprv rastliny ale otuž, ideálne odokryť rastliny v dobe zatiahnutej oblohy, aby sa pod mrakom aspoň dva dni aklimatizovali, aby ti listy ÚV žiarenia za celodenného svitu nepopálilo.

Samozrejme je nutné pod sklom rastliny pravidelne a pôdu striekať kuprikolom, ridomil, (modrá skalica s vápnom) proti hubovým chorobám. V lete sa nemusí ošetrovať, až koncom Augusta, ak sa zažne tvoriť ranná rosa, aby ti dozreli plody.

Na dozretie, vyfarbenie a sladkú chuť plodov aplikuj každých 14-dní chlorid vápenatý v 0,5% roztoku (Kalkosan a spol. ak máš prístup k chemickému labáku, je chlorid lacnejší ako kupovať eštébáckou mafiou predražené Wuxal Calcium) To už rozpusti hasené vápno vo vode v kýbli a po usadení, oddelení vápna od hornej čírej vody vodu stihni a v 1% roztoku s vodou aplikuj na plody celoročne.

Používam na plody a list tento postrek v chelátovej forme:
http://www.agrichem.sk/produkty/1.Kvapalne__hnojiva/pg_produkty1_paging=10

Velice kvalitná papanica aj na plody jabloní na uskladnenie, jadroviny, peckoviny, zemiaky, ktorá momentálne nemá chybu na našom trhu.

Vyjimecne se pouziva v extremnich mrazech, kdy uz sul nefunguje, jinak je to prilis drahy.
Ale jo, ono to fungovat bude, navic vapniku jako mikroprvku je potreba relativne malo, akorat ze zrovna papriky a rajcata jsou na to citlivy - cernaji jim pak konce. Dobry je prihodit i ten horcik, protoze tyhle prvky jsou dost na sebe vazany. A je to jedno z mala hnojiv, ktery se aplikuje na list, protoze je to imobilni prvek a cesta z korenu mu trva prilis dlouho. Ale to jsem se nejak rozvasnil, ja mam k vyzive rostlin buh vi proc pozitivni vztah, cemuz se kazdej divi, pac to na skole vsichni nesnasi.

Neboj, s fotoperiodicitou nekterych rostlin jsem seznamen. A ne, neni cilem pestovat ve vytapenym a nasvicenym skleniku - tezko se to vyplati kdyz clovek nema teplo "zadarmo", at uz geotermalni nebo treba odpadovy z kogenerace. Spis mi jde o to, aby ty rajcata 5.9. nepomrzly a pak je celej zbytek zari a pulku rijna pohoda teplo a furt by se dalo sklizet. Proto nejakej limit na cenu, par hodin nouzove pritopim, ale zadny vytapeni v planu neni.