Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poschodovou postel natrit

Dobry den chtel bych se zeptat mam pro deti poschodovou postel kupoval jsem ji moebelixu asi pred rokem a pul.je ta barva taka zasla a nejde to vycistit tak jsem chtel se smrglem papirem zbrusit a natrit bilou lakovanu barvu na drevo tak se chci zeptat jestli neni jiny zpusob aby to vypadalo jako nove a jestli to nemusim davat tu starou barvu pryc davat?dekuji

Nebrus to, to asi nedas...pouzivaju naparovacie laky a tie sa zazeru podla struktury dreva kde-tu hlbsie. Ak je to vobec drevo...
Asi bude lepsie to dokladne odmastnit a pretriet farbou...ale ak to chces pre deti, tak to by bola ina chemia...
Nechaj to tak, este to donicia. Pripadne tapeta alebo nazehlovacia dyha ak to velmi vadi.
Pockaj par rokov, olepia to fotkami :-)

Ja som amater, ale moj svokor je stolar...
Poschodova postel, deti si kreslili a vyryvali nechtami do makkeko dreva. Poziadal so ho o radu. Ponadaval a radsej nahradil dosku za novu. Na zvysok naparil dyhu.
Po roku to vyzera ako predtym, uz to riesit nejdem.
Asi tak. Tvoj boj...

Odmasti to (umyj saponátem) a natři latexem. Buďto bíle, nebo "natónuj" pastelovou barvou. Pár let to vydrží (případně viz názor Villo 27- děti to stejně polepí a poničí) a když, tak přetřeš znova. Je to matný lesk, omyvatelné, jednoduché, levné. Zvládne i laik. Něco takového jako v odkaze, případně V2020.
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/het-latex-univerzalni?_Box%5B541%5D%5BIdOpenedNode%5D=5832&_Box%5B528%5D%5BIdCat%5D=5832

Nový nábytek se latexem nedělá. Takže těžko srovnávat. ;-) Ale myslím, že by jsi byl spokojen. Ten latex nutno přiměřeně (pouze trochu) naředit vodou a pak provést, měkkým plochým štětcem, většinou dva nátěry. Když, tak si nejdřív vyzkoušej na kousku, třeba lakovanýho prkna.
Když tak koukni na podobnou otázku a její závěr.;-)
https://kutilska.poradna.net/questions/2753177-cim-natrit-prebarvit-nalakovanou-postel

Latex je poměrně málo odolný, nátěr se téměř neslívá a dělá to značné stopy po štětci. Povrch mi dost připomíná nátěr vápnem.
Poněkud lepší výsledky by asi byly s použitím akrylátového nátěru. Pracuje se stejně jak latexem. Je možno matný nebo lesklý, lesklý se lépe slívá.
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/balakryl-uni-mat-bila-0100-0-7-kg?gclid=EAIaIQobChMI-q38l9uu4QIVqpztCh0apgtNEAQYASABEgLMH_D_BwE