Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvení trámů pergoly

Dobrý den

Potřeboval bych poradit jak ukotvit trámy pergoly.

Chci vykopat zhruba 30cm hloubky po celé ploše hlíny a vložit do ní 4 řady betonových 5cmetrových dlažeb,kterých mám mraky a aspon se jich zbavím a pěknou hlínu využiji jinak.Na to celé kari sít a zalejt to 5 cm betonu a dlažbu.
Jaké udělat patky na stojky trámů?Jestly klasické učko s tyčkou vyvrtat díru nebo jsem našel povrchové ukotvení

Díky za odpověd

Ber to tak že 80 cm je minimum.
"Pokud budeme například betonovat patky pod novou terasu, založíme je do hloubky 0,8 metru, někdy udávaných 60 centimetrů nemusí v některých lokalitách stačit."
Utopit v základech se dají různé zbytky betonu, kamenů atd, ale ten základ by jsi měl dodržet.

Tedy, nejsem v tomto odborník, proto nežasnu, jen se divím :-)
Budeš stavět pergolu 3x3 m, nebo několika patrový dům? Podlaha musí být únosná pro tanky?
Dělat pro takovou stavbu základy do nezámrzné hloubky je podle mě hloupost. I rohové stojny, podložené
cihlou, pro takovou stavbu vyhoví. Altán cca 3x3 m, mi takto stojí asi 30 let a nikam neodpochodoval.
Podlaha pro posezení, jak atomovej kryt? Pokud ty betonové dlaždice mají trochu dobrý povrch, uložil bych je
do štěrkového podsypu a použil jako finální povrch. Tedy pokud nejsou jo mizerné.
Jinak na ukotvení pergoly bych rozhodně nedělal nějaké základy,když už, tak zemní vruty.
https://www.levne-pletivo.cz/zemni-vruty/?&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=zemn%C3%AD%20vruty&utm_content=!acq!v3!57973172308_kwd-307360770885__245772328793_g_c__&utm_campaign=6506923+%7C+STRK+%7C+6366+%7C+G014+%7C+SRCH+%7C+Zemn%C3%AD+vruty&gclid=EAIaIQobChMIxP2I2LGe4QIVQeR3Ch1StQzvEAAYASAAEgLJPPD_BwE