Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvení trámů pergoly

Dobrý den

Potřeboval bych poradit jak ukotvit trámy pergoly.

Chci vykopat zhruba 30cm hloubky po celé ploše hlíny a vložit do ní 4 řady betonových 5cmetrových dlažeb,kterých mám mraky a aspon se jich zbavím a pěknou hlínu využiji jinak.Na to celé kari sít a zalejt to 5 cm betonu a dlažbu.
Jaké udělat patky na stojky trámů?Jestly klasické učko s tyčkou vyvrtat díru nebo jsem našel povrchové ukotvení

Díky za odpověd

Tedy, nejsem v tomto odborník, proto nežasnu, jen se divím :-)
Budeš stavět pergolu 3x3 m, nebo několika patrový dům? Podlaha musí být únosná pro tanky?
Dělat pro takovou stavbu základy do nezámrzné hloubky je podle mě hloupost. I rohové stojny, podložené
cihlou, pro takovou stavbu vyhoví. Altán cca 3x3 m, mi takto stojí asi 30 let a nikam neodpochodoval.
Podlaha pro posezení, jak atomovej kryt? Pokud ty betonové dlaždice mají trochu dobrý povrch, uložil bych je
do štěrkového podsypu a použil jako finální povrch. Tedy pokud nejsou jo mizerné.
Jinak na ukotvení pergoly bych rozhodně nedělal nějaké základy,když už, tak zemní vruty.
https://www.levne-pletivo.cz/zemni-vruty/?&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=zemn%C3%AD%20vruty&utm_content=!acq!v3!57973172308_kwd-307360770885__245772328793_g_c__&utm_campaign=6506923+%7C+STRK+%7C+6366+%7C+G014+%7C+SRCH+%7C+Zemn%C3%AD+vruty&gclid=EAIaIQobChMIxP2I2LGe4QIVQeR3Ch1StQzvEAAYASAAEgLJPPD_BwE