Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymena retezu

Chtel bych vymenit retez u horskeho kola a stalo se mi,ze když jsem sundal ten stary a pomeril ho s tim novym,tak ten novy je o něco delší.Muzu ho tam namontovat nebo ho musim nejdriv zkratit?

A řetěz vyměnit za Sram, ten je spojen rychlospojkou, není pak potřeba ani nýtovačka a ani se nemusí kupovat nové čepy (ty jen tak mimochodem nejsou zrovna levné - jeden kolem 40Kč podle prodejce a je na jedno použití).

Tedy abych byl přesný - spojka Sram jde s přimhouřením oka použít i do jiných řetězů, jen je potřeba dodržet odpovídající šířku - na 7, 8 či 9 kolečko. Jednou jsem ovšem dojel i se spojkou pro sedmikolečko na řetězu pro devítikolečko, nouzově se to dá zvládnout. Lepší než jít pěšky. A je potřeba odstranit poslední článek, aby na obou koncích řetězu byla pouzdra.

Mezi běžnými nýtovačkami - pokud nejde už od pohledu o šmejd - nejsou nijak zásadní rozdíly. Mám doma nýtovaček několik - podobné té z odkazu i jednoduché ze silného plechu. Všechny jsou použitelné pro domácí kutily, ale Tour de Frane bych s nimi jako mechanik absolvovat nechtěl ani za milion :-). Ovšem spíš bych nakoupil v nějakém cyklokrámu, kde můžu nýtovačku důkladně prohlédnout. Moje zkušenost je, že dost často čep šmajdá, proptože je do šroubu křivě nalisován a pak je nýtovačka téměř nebo jen s obtížemi použitelná. Důležité je taky, aby šroub měl v závitu co nejmenší vůli. Osobně bych opravdu přešel, tak jak je to dnes normální i mezi profesionály na rychlospojky. Ta v odkazu vypadá docela přijatelně, ale je to jen fotka, z ní se nepozná kvalita provedení.