Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výřez na varnou desku

Zdravím, zařizuju novou kuchyň v garsonce (v paneláku) a potřebuju spodní skříňky přirazit až ke zdi, kvůli úspoře místa. Jenže návody u varných desek počítají s hloubkou linky 60cm, já budu mít 53cm. Varná deska by se do pracovní desky vešla i tak (hloubka 50cm), ale vzadu nedodržím udávaný bezpečnostní odstup od zdi 5cm. Je to problém, nebo to nemám řešit?

Jedna věc je, kde máš skříňky vůči výřezu? Bude to podepřené v tom zbývajícím materiálu? A díru si vyřízneš na místě a nebudeš už desku zvedat, otáčet, prostě s ní nebudeš hýbat?
Běžně jsou pracovní desky široké 60 cm, takže to vychází 5 cm z každé strany, pak se dá s deskou rozumně manipulovat. U tenké desky, kolem 3 cm se může stát, že budeš muset vybrat i skříňku, protože tloušťka varné desky jsou 4 cm.

Chtěl jsem to dát v podstatě do rohu, desku (tuším 28mm) přivézt už vyříznutou a jen to seskládat. Skříňka, co mám vybranou do těch míst, má hloubku 52cm, šířka myslím 60, takže na bocích není problém, ale v té hloubce zepředu a vzadu by to bylo na krev, nějaké 2cm na každé straně max. Jinak právě z důvodu tloušťky těch 4cm jsem se smířil s tím, že na skříňce obětuju horní šuplík, aby měla varná deska dost místa na větrání zespodu. Možná by bylo opravdu jednodušší smířit se s vařičem nahoře na pultě, jen jsem doufal, že konečně budu mít linku tak nějak v rovině :D

Převážet desku s tak úzkými kousky jedině s našroubovanými výztuhami. Je to jak lisované zelí, přitom těžké, někde drcneš a praskne. Jestli je skříňka celá hluboká 52 cm a je z 18mm lamina, tak máš vnitřní šířku 48,4 cm. A to ještě předpokládám, že nemá výztuhu nahoře ve vodorovném směru (mívala IKEA Rationel). desky bude určitě silnější než 28 mm, tak ať se ti do té skříňky vejde.