Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní zdroj vytápění

Dovoluji si vás požádat o názor, radu, vlastní zkušenost. Před šesti lety jsme koupili dům na vesnici, bývalou školu v relativně dobrém stavu. Poctivá německá práce ze závěru 19. stol. Elektrokotle po bývalém majiteli jsme z finančních důvodů vyměnili za moderní kotel s podavačem na ořech 2. Doplnili termostatem a servomotorem ovládaným "čtyřcesťákem". Hezky to běhá, spotřeba za obvykle 8 - 9 měsíců topné sezóny cca 100 metráků... Celý systém je ale samozřejmě plně závislý na elektřině. Trochu mě znervózňuje představa, že v zimě z nějakého důvodu vypadne na delší čas proud nebo se něco porouchá. V patře domu je sice krb, ten ale vytopí max. obývák (10 x 6 x 3,7 m) a není do systému nikterak zapojený. Jaké řešení by v podobě jakési "zálohy" podpořilo mé klidné spaní v zimním období? Dům má dispozici 6 + 2, všechny pokoje jsou nějak obývané. Dva komíny, z toho jeden v prokazatelně dobrém stavu. Samotná kotelna a její komín se nachází v přístavku. Děkuji.

Akú spotrebu má kotol?

Ako často sú výpadky siete?

Je niekto furt doma v nehnuteľnosti?

Dokáže poverená osoba nakopnúť spaľovací generátor + odpojiť napájanie zo siete 230V?
-------------------------------
Ak beží iba obehové čerpadlo do radiátorov po naharcovaní do kotla, stačí ti:

1./ 12V/80-100Ah Pb trakčný akumulátor,

2./ sínusový (mäkký) menič napätia 12/230V/50Hz,

3./ relé v prípade výpadku siete 230V a nejaká

4./ inteligentná, 9kroková nabíjačka http://ix.sk/G4oYU s nonstop pripojením na baterku (aby ju neničila prebíjaním).

https://www.toolshop.sk/autonabijacky/autonabijacka-9-stupnovu--riadena-mikroprocesorom--12v--8a/

CTEK MXS 5.0 NEW - 1,2-110Ah 12V

Komplet HW je síce finančne nákladnejší než generátor, ale je automatický pri častých výpadkoch siete, bezúdržbový. Obehové čerpadlo s nízkym odberom v prípade keramických puzdier udrží pod napájaním niekoľko dní.