Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrolux EWW1486 HDW, sušička nevypne

Zdravím, mám asi 8 let pračku se sušičkou Elektrolux EWW1486 HDW, vše jede jak má, žádnou chybu nehlásí, jen poslední dvě sušení sušička při odpočítávání času zůstane vyset na 1 minutě a suší takto třeba hodinu, nepřepne se to závěrečného 10 minut schlazování. Musím ručně vypnout a prádlo je přesušené. Napadá mne buď vadná elektronika nebo spíše problém s nějakým čidlem vlhkosti nebo něco takového. Neporadil by někdo kam kouknout, kam sáhnout?

Moje zkušenost asi moc nepomůže, ale pračka mi dělala to stejné... doprala, na displeji svítila 1 minuta do konce... a svítila tam třeba hodinu.
Pomohla výměna elektromagnetického zámku dveří.

U té sušičky to bude něco jiného, pokud následuje ještě ochlazování. Dokud všechno fungovalo, tak jak se přechod do ochlazovací fáze projevoval? Něco v pračce cvaklo? Pokud ano a teď to necvaká, tak by mohlo být v háji jen relé. Pokud to bylo řešeno polovidiči, tak nezbývá, než rozebrat a proměřit.

dřív ta minuta taky trvala 10-15 minut , to jsem neřešil, ale teď už je to fakt i hodina a mám strach aby to nezničilo prádlo nebo hůř aby to nechytlo. Podle mne je tam nějaké čidlo vlhkosti a podle toho to pozná jak dlouho to má ještě sušit. Nevím,ale kde ho hledat a jak poznat jestli je v pořádku. :-(