Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechat si auto na díly?

Zdravím,
vím, že je problém si nechat auto na díly a pro jeho vyřazení jsou dvě oficiální možnosti 1) Prodat někomu 2) Zvrakovat.
Co se ale stane, když odhlásím pojištění (třeba k výročí), auto zůstane stále napsané na mě a já si ho doma na dvorku rozeberu na díly?

Vím, že to jde ještě udělat tím způsobem, že si auto "jen jako" koupí nějaká fiktivní osoba ze zahraničí, zařídím převozové značky - na 10 dní. A on si to "jako by" nepřepíše tzn u nás papíry zaniknou a nikde se dál nezaregistrují.

Napsané auto - tím myslíš,že bude stále mít RZ ? No,tak to bych nedělal. Zůstane v evidenci a kdokoliv,třeba kancelář pojistitelů vymákne,že auto nemá povinné ručení zaplacené. Nevím jak nyní,ale já za to před lety málem platil pokutu,že autobazar odhlásil pojištění dříve,než já sjednal nové. Tady je totiž stále kontrola pojištění : https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ Nikdy nevíš,co to udělá za nějaký rok. Odhlas to.

To není polopřevod - nahlásíš vývoz (odhlášení vozidla v ČR). Odevzdáš SPZ, dostaneš převozní na 3 měsíce + vystaví ti nový TK na tu smyšlenou osobu.
Prostě normálně auto prodáš do ciziny, nikdo už v cizině nebude kontrolovat, zda se tam to auto přepsalo nebo ne...
Akorát to stojí kolem 850kč navíc no...

To stejné, jako když sem vozí auta ze zahraničí, taky je není nutné je zde přihlašovat a dají se hned rozebrat na díly.

Mýlíš se.

Trvalý vývoz vozidla do zahraničí
Jedná se o převod vozidla, již evidovaného v České republice, na zahraniční subjekt při prodeji mimo ČR. Při trvalém vývozu dochází k registraci vozidla na zahraničního vlastníka. Registr vozidel vydává nové osvědčení o registraci vozidla (dále ORV) a převozní značku s max. platností 3 měsíce. Od ledna 2015 registr vozidel nevyžaduje pro převod do zahraničí doložení zelené karty, platnosti technické kontroly vozidla ani plnou moc od zahraničního vlastníka, postačí pouze údaje o kupujícím.

Nevím ale četl jsem že ten předpis o oficialní likvidaci byl předmětem silné kritiky a údajně má být změněn že by neměl být problém s odhlášením vozidla z evidence.Ale nejsem si jistý jak a co.Jinak řešení také bylo že auto se nahlásilo jako odcizené.Byl to nejjednodušší způsob jak se to dalo řešit.Osobně s tím nemám zkušenost ale prý se to tak dělo.

Taky to tak šlo, nahlásit že to někdo ukradl, ale různě běhat po výslechu, přidávat práci policii atd.. mě nepříjde jako fér.
Divím se spíš že to nejde normální cestou, nevidím jediný rozdíl když si rozeberu na díly auto já a když to rozebere na díly a prodá nějaké vrakoviště.

To víte, svoboda a demokracie jako řemen.
Já se nedivím, protože rozdíl v tom je veliký. Když si sám rozeberete auto, které jste si za své peníze koupil, tak ušetříte za náhradní díly a možná i vyděláte na rozprodeji. Pokud totéž smí udělat jen oprávněná firma, zisk přejde do její kapsy, nikoli vaší. Podnikatelskou vrstvu je třeba podporovat, to dá rozum. Lidé mají peněz dost a pokud nemají, tak jsou na to beztak zvyklí.

Ono je to spíš o tom,co kdo udělá se zbytkem po rozebrání.Firma vše roztřídí a ekologicky zlikviduje za poplatek.U soukromníků se předpokládá,že se s tím moc obtěžovat nebudou.Provozní kapaliny vlejou do kanalizace,olej jich polovina z nich rozbryndá po zemi a ten skončí taky v kanálu nebo dokonce někde v trávě a zbytek nahážou do kontejnerů mezi odpadky.

Nahlásiť krádež s predložením dokladov vlastníka od vozidla na polícii.

Vozidlo rozobrať na súčiastky, odpáliť viny, zbrúsiť vyrazené čísla z blokov.

Všetko je to v rozpore so zákonmi. Ale ak sa nenájde mŕtvola, nie je možné uznať vraha za vinného z dôvodu, štátny orgán prípadne "súd dospel k názoru".

No nevím jak s auty, ale nabourali mně na motorce - totalka.
Mam ještě jednu, tu samou tak jsem ji chtěl na náhradní díly.
Dal jsem značky do depozita.
Tam mi řekli, že za rok to musím přijít prodloužit, nebo oznámit co s vrakem je, tak jsem jim řek, že jsem ji rozebral a nechal na náhradní díly a mam klid.

Nevím,možná žádná. Reagoval jste na mne a odpovídal někomu jinému. Ale o to nejde. Já se dočetl v odkaze,že se platí 200.- manipulační poplatek na 12 měsíců a pokud bude žadatel chtít lhůtu prodloužit,tak jsem si myslel,že to bude opět za peníze. Proto to slovo složenka. Jinak vás zdravím.

Zde - https://www.srovnator.cz/clanky/ulozeni-registracnich-znacek-do-depozitu/ pro jistotu vypíchnu :
Jak na to?

Vyřazení silničního vozidla z provozu řeší zákon č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Pro vyřízení vyřazení vozidla z provozu navštivte kterýkoli obecní úřad obce s rozšířenou působností, případně tam vyšlete někoho, kdo za vás celou záležitost vyřídí. Jako vlastník vozidla můžete k tomuto úkonu písemně zplnomocnit jinou osobu. Plná moc v tomto případě nemusí být úředně ověřená.

Na úřadě vyplníte příslušný formulář žádosti, zaplatíte správní poplatek ve výši 200 Kč a předložíte následující dokumenty:

Jinak sníh neřeším ;-) . Navíc tu žádný nemáme.

Jo, také takové znám. Ti se příkrým omezováním svobody nakládání s majetkem svazovat nenechají. Ale jak známo, jsou také zodpovědní a tak je jim to tolerováno. To gádžové, ti by jistojistě náplně nalili do kanálu, olej rozbryndali do trávy, plasty naházeli do příkopů a kabely vypálili na dvorku, jak jistě správně rozumuje kdosi výše, blahořečíc naší svobodu přijít o majetek se zbytkovou hodnotou bez náhrady, ve prospěch našich chudých a samozřejmě absolutně poctivých, zodpovědných a vyvolených podnikatelů s razítkem. Kdyby se mi nepříčilo udávání, mohl bych dát fotku jak to u jednoho z těch podnikajících chudáků vypadá. Jako u cikánů na dvorku, včetně personálu, který tu "ekologickou likidaci" provádí.
Ale určitě je to tak správně a má to tak být. Na přizpůsobivý lid je třeba přísnost.

Jestli si zde někdo myslí, že ekologická likvidace je opravdu ekologická, tak se šeredně plete. Znám několik firem, který likvidaci provozují a že by se hledělo na ekologii, to ani náhodou. Přesně jak zde již někdo psal, oni akorát z auta vyndají díly, které si někdo chce odkoupit a tím to končí. Pak přijede auto s kontejnerem, namačká několik aut do kontejneru a veze někam pryč, namačkané v kontejneru, někdy v takovém stavu, v jakém majitel vozidla auto k likvidaci odevzdá, tj. kompletní, včetně všech provozních kapalin. Takhle to chodí u většiny firem, které ekologickou likvidaci provozují.