Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechat si auto na díly?

Zdravím,
vím, že je problém si nechat auto na díly a pro jeho vyřazení jsou dvě oficiální možnosti 1) Prodat někomu 2) Zvrakovat.
Co se ale stane, když odhlásím pojištění (třeba k výročí), auto zůstane stále napsané na mě a já si ho doma na dvorku rozeberu na díly?

Vím, že to jde ještě udělat tím způsobem, že si auto "jen jako" koupí nějaká fiktivní osoba ze zahraničí, zařídím převozové značky - na 10 dní. A on si to "jako by" nepřepíše tzn u nás papíry zaniknou a nikde se dál nezaregistrují.

Jestli si zde někdo myslí, že ekologická likvidace je opravdu ekologická, tak se šeredně plete. Znám několik firem, který likvidaci provozují a že by se hledělo na ekologii, to ani náhodou. Přesně jak zde již někdo psal, oni akorát z auta vyndají díly, které si někdo chce odkoupit a tím to končí. Pak přijede auto s kontejnerem, namačká několik aut do kontejneru a veze někam pryč, namačkané v kontejneru, někdy v takovém stavu, v jakém majitel vozidla auto k likvidaci odevzdá, tj. kompletní, včetně všech provozních kapalin. Takhle to chodí u většiny firem, které ekologickou likvidaci provozují.